پیروزی درخشان چلسی مقابل اورتون

چلسی در دیداری خانگی از هفته یازدهم لیگ برتر موفق شد با نتیجه 5-0 اورتون را از پیش رو بردارد و بالاتر از منچسترسیتی، در صدر جدول قرار بگیرد ......

 چلسی در دیداری خانگی از هفته یازدهم لیگ برتر موفق شد با نتیجه 5-0 اورتون را از پیش رو بردارد و بالاتر از منچسترسیتی، در صدر جدول قرار بگیرد.
 

به گزارش مدال به تقل از "ورزش سه"، شاگردان آنتونیو کونته در این دیدار نمایش بی نقصی ارائه دادند و توانستند با کسب سه امتیاز این دیدار، به صدر جدول رقابت های لیگ برتر صعود کنند.

 

آبی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی کاملا توپ و میدان را در اختیار داشتند اما دفاع فشرده اورتون، مانع از نزدیک شدن آنها به دروازه استکلنبرگ می شد. اما سرانجام در دقیقه 19، قفل دروازه میهمان شکست.

 

ادن هازارد که روی پاس دیگو کاستا در سمت راست محوطه جریمه اورتون صاحب توپ شده بود، بعد از یک حرکت عرضی، با ضربه ای دقیق، توپ را به گوشه دروازه حریف فرستاد.

 

 

اورتون هنوز از شوک این گل خارج نشده بود که در دقیقه 21 گل دوم را دریافت کرد. روی یک ضدحمله سریع و همکاری هازارد و کاستا، آلونسو در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و ضربه نه چندان محکمش، از بین پاهای استکلنبرگ وارد دروازه شد.

 

بعد از این گل بازیکنان میهمان برای دقایق ابتکار عمل را در دست گرفتند و یکی دو موقعیت خطرناک روی دروازه چلسی ایجاد کردند اما خیلی زود تیم میزبان بار دیگر بر بازی مسلط شد و در دقیقه 34 می توانست به گل سوم برسد اما ضربه والی موزس، به تیر دروازه برخورد کرد.

 

حملات چلسی ادامه داشت و سرانجام در دقیقه 41، حساب کار 3-0 شد. روی ضربه کرنر ماتیچ بود که کاستا از تعلل خط دفاعی اورتون استفاده کرد و اختلاف را به سه گل افزایش داد.

 

 

برتری چلسی بعد از گل سوم هم ادامه داشت و این تیم می توانست در وقت های اضافه نیمه اول به گل بعدی برسد اما این اتفاق رخ نداد و نیمه اول با همان سه گل به پایان رسید.

 

نیمه دوم را هم چلسی بهتر آغاز کرد و بعد از چند موقعیت خوب، در دقیقه 56 به گل چهارم رسید. این بار هم هازارد بود که بعد از همکاری با پدرو، با یک ضربه پای چپ تماشایی، توپ را به گوشه دروازه استکلنبرگ فرستاد.

 

زدن گل چهارم هم از فشار حملات آبی ها کم نکرد و در دقیقه 65، روی حرکت عالی کاستا که پایه گذار این حمله بود، این تیم به گل پنجم رسید. کاستا که از زمین خودی تا پشت محوطه جریمه حریف حرکت کرده بود، توپ را به هازارد سپرد و او هم با شوتی محکم، دروازه اورتون را هدف گرفت. استکلنبرگ توپ اول را برگشت داد اما ضربه بعدی را پدرو به راحتی وارد دروازه کرد.

 

بعد از این گل کمی از ضرباهنگ بازی کاسته شد اما باز هم این چلسی بود که کاملا توپ و میدان را در اختیار داشت. در دقایق پایان شاگردان کونته می توانستند باز هم به گل برسند اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و چلسی با همان 5 گل به پیروزی رسید.

 

تگ ها


فوتبال