۴ پیروزی در منامه؛ دوباره تیم اول آسیا می شویم

به نظر می رسد تیم ملی در تازه ترین رنگینگ فیفا با جهش خوبی در جدول رده بندی مواجه شود به این خاطر که هر چهار بازی خود را در منامه با پیروزی پشت سر گذاشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هم اکنون تیم ملی فوتبال ایران با امتیاز ۱۵۰۰ تیم سی و یکم جهان و تیم دوم آسیا بعد از ژاپن بشمار می رود که با ۱۵۰۹ امتیاز در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفته است. تازه ترین رده بندی تیم ها از سوی فیفا ۲۱ مرداد اعلام می شود و سایت رنکینگ پیش بینی کرده است تیم ملی فوتبال ایران به سبب نتایجی که در منامه به دست آورد ۵ پله در جدول رده بندی صعود خواهد کرد و به رتبه ۲۶ جهان خواهد رسید. این اتفاق بسیار خوبی خواهد بود و حتی شاید منجر به این شود که ایران دوباره به تیم اول آسیا تبدیل شود.

در زمان کارلوس کی روش تیم ملی فوتبال ایران سال های سال تیم نخست آسیا بشمار می رفت اما دو شکست در برابر تیم های عراق و بحرین در زمان مربیگری مارک ویلموتس وضعیت فوتبال ایران را بعد از سال ها تغییر داد و اینبار تیم ژاپن به تیم اول آسیا تبدیل شد. اما با روی کار آمدن اسکوچیچ در تیم ملی شرایط بار دیگر به سود فوتبال ایران تغییر کرده است و تیم ملی علاوه بر بازی های منامه پیش از این دیدارها در سه دیدار دوستانه که در فیفا دی در برابر بونسی – ازبکستان و سوریه برگزار کرد به پیروزی دست یافت و یا به عبارت ساده تر هر ۷ مسابقه ای که تیم ملی در زمان مربیگری اسکوچیچ برگزار کرده با پیروزی به پایان رسیده است.

همان طور که شکست در برابر عراق و بحرین منجر به سقوط ایران به رده دوم آسیا شد حالا پیروزی در برابر این تیم دو تیم می تواند جایگاه قبلی را به فوتبال ایران برگرداند. ادامه این روند در دور دوم مقدماتی جام جهانی حتی می تواند موجب صعود ایران به رده های بالاتر رنکینگ فیفا شود. این یک اتفاق مثبت برای فوتبال ایران است به خصوص که تیم ملی شهریور ماه بازی های خود را در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ شروع خواهد کرد و در صورت بازگشت به رده نخست فوتبال آسیا با روحیه بالاتری مهیای حضور در بازی ها می شود. البته اگر در رنکینگی که ۲۱ مرداد اعلام می شود تیم ملی فوتبال ایران به رنکینگ نخست آسیا برنگردد صعود ۵ پله ای وحضور در رده بیست و ششم جدول فیفا یک اتفاق مثبت تلقی و موجب فراهم کردن مقدمات فوتبال ایران به رنک اول آسیا خواهد شد.

تگ ها


فیفا تیم ملی ایران فوتبال