پیروزی دشوار آرژانتین با تک‌گل لیونل مسی

آرژانتین در اولین بازی خود در انتخابی جام جهانی در یک بازی سخت موفق شد با تک گل لیونل مسی از روی نقطه پنالتی اکوادور را ۱-۰ شکست دهد....

به گزارش "ورزش سه"، با شروع رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در آمریکای جنوبی، آرژانتین در اولین بازی خود در این رقابتها در خانه به مصاف اکوادور رفت. آلبی سلسته اولین قدم خود را با موفقیت برداشت و به لطف تک گل لیونل مسی از روی نقطه پنالتی موفق شد اکوادور را ۱-۰ از پیش رو بردارد.

مسی و آرژانتین در استادیوم مشهور لا بومونرا به مصاف اکداور رفتند و کاپیتان و ابرستاره این تیم در دقیقه ۱۳ بازی که در بوئنس آیرس برگزار می شد توانست پیروزی تیمش را تضمین کند.

آرژانتین به این ترتیب روند پیروزی های پیاپی خود را به ۸ بازی افزایش داد و لیونل مسی هم موفق شد هفتاد و یکمین گل ملی خود برای کشورش را به ثمر برساند. گل قبلی مسی برای آلبی سلسته به پیروزی آرژانتنی مقابل شیلی در پلی آف کوپا آمه ریکای ۲۰۱۹ برمی گشت.

تیم ملی آرژانتین آخرین بار در نوامبر سال گذشته در یک بازی دوستانه مقابل اروگوئه به میدان رفته بود که با این تیم به تساوی ۲-۲ دست یافته بود. مسی، لائوتارو مارتینز و رودریگو دی پاول در این بازی فیکس بودند اما پائولو دیبالا به دلیل مشکل گوارشی در بازی حضور نداشت.

در دقیقه سیزده مسابقه پرویس استوپینان مدافع اکوادور در محوطه جریمه با لوکاس اوکامپوس از آرژانتین برخرود کرد و داور بازی نقطه پنالتی را نشان داد تا لیونل مسی پشت توپ ایستاده و تک گل بازی را به ثمر برساند.

در دقیقه دوم وقتهای اضافه نیمه اول اکوادور بهترین شانس خود برای زدن گل تساوی را بدست آورد ولی ضربه اریک فریگرا بازیکن این تیم از سوی داور مردود اعلام شد چرا که کمک داور پیش از آن پرچم آفساید را بالا برده بود.

اوکامپوس هم در دقیقه ۴۸ شانس عالی ای برای دو گله کردن آرژانتین داشت ولی الکساندر دومینگز سنگربان اکوادور با یک سیو تماشایی با یک دست خود مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

تگ ها


تیم ملی آرژانتین لیونل مسی آرژانتین