پیروزی سخت استقلال مقابل نساجی/ انتقام «فکری» از تیم سابق!

تیم فوتبال استقلال در هفته چهاردهم لیگ برتر موفق شد به سختی تیم نساجی را شکست بدهد و صدر جدول را از آن خود نگه دارد. این برد برای محمود فکری سرمربی آبی‌ها هم حیثیتی بود....

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال در آخرین دیدار هفته چهاردهم لیگ برتر ایران میزبان نساجی مازندران بود که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال ‏‬به پایان رسید.

در این بازی که از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد، فرشید اسماعیلی (۸۶) برای استقلال گلزنی کرد. آبی‌ها با این برد ۲۶ امتیازی شدند و صدر جدول را که برای ساعاتی در دست سپاهان بود، پس گرفتند. این برد همچنین برای محمود فکری سرمربی استقلال حیاتی بود چرا که وی فصل قبل در نساجی کار می‌کرد و برای پیوستن به استقلال، با مدیران این باشگاه به چالش خورده بود.

بازگشت مظاهری به ترکیب و نیمکت نشینی نادری

محمود فکری سرمربی استقلال تیمش را در این مسابقه با این ترکیب روانه میدان کرد: رشید مظاهری، عارف غلامی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، وریا غفوری، بابک مرادی، مهدی مهدی‌پور، داریوش شجاعیان (محمد نادری)، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری.

نکته ویژه ترکیب استقلال، بازگشت رشید مظاهری به درون دروازه به جای سید حسین حسینی و حضور بابک مرادی به جای محمد نادری بود. البته نادری در نیمه دوم به بازی آمد.

همچنین تیم نساجی با سرمربیگری مجید جلالی با این ترکیب وارد زمین شد: حسین خطیر - حامد شیری - بهزاد داودی - سعید بیگی - مصطفی جوادیان - حسن نجفی - میلاد کمندانی (مهرداد بایرامی) علی داوران - محمدحسین باباگلی (ایوب کلانتری) - فرزاد زامهران - کریم اسلامی (عرفان گل محمدی).

دفاع فشرده نساجی و ضدحمله خطرناک در نیمه نخست

نیمه نخست بازی در حالی برگزار شد که استقلال برتری محسوسی نسبت به نساجی در خلق موقعیت و مالکیت توپ داشت. آبی‌های پایتخت در چند نوبت صاحب موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای شدند که در بازی کردن دروازه نساجی راه به جایی نبردند. نساجی در نیمه نخست با دفاع منسجم و فشرده سعی در خنثی کردن حملات استقلال داشت.

بهترین موقعیت نساجی در دومین دقیقه از وقت‌های تلف شده این نیمه و روی یک ضد حمله رقم خورد ولی ضربه زامهران با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه رشید مظاهری به کرنر رفت.

اسماعیلی ناجی استقلال شد

در روزی که سپاهان با برد مقابل ذوب آهن، صدر جدول را از استقلال گرفته بود، آبی‌های تهران برای کسب سه امتیاز، نیمه دوم را هم هجومی آغاز کردند. نساجی در این نیمه، برنامه مشابه با نیمه نخست را داشت و با دفاع از روی نیمه خود و ضد حملات، چشم به گلزنی دوخته بود. مهدی قائدی در این نیمه هم با حرکت در عرض و شوت سعی در باز کردن دروازه نساجی داشت اما راه به جایی نبرد.

تلاش استقلالی‌ها تا دقیقه ۸۶ بی نتیجه بود. در این دقیقه، فرشید اسماعیلی با یک شوت از پشت محوطه جریمه توانست طلسم دروازه نساجی را بشکند و گل نخست بازی را به ثمر برساند. آبی‌ها در دقیقه ۸۸ هم صاحب یک ضربه پنالتی شدند که مهدی قائدی این پنالتی را به تیرک افقی دروازه زد و در برگشت هم نتوانست توپ را به گل تبدیل کند. در نهایت بازی با همان یک گل به پایان رسید تا مجید جلالی سرمربی نساجی هم سومین باخت متوالی خود را با این تیم تجربه کند.

اعتراض شدید کاپیتان استقلال به تصمیم محمود فکری

محمود فکری در دقیقه ۷۵ این بازی، احمد موسوی را به جای وریا غفوری کاپیتان استقلال وارد زمین کرد. غفوری بازوبند کاپیتانی را به فرشید اسماعیلی تحویل داد. سپس ضربه محکمی به توپ زد و به نشان اعتراض، از همان سمت زمین به بیرون و سپس به رختکن رفت.

گرامی‌داشت یاد علی انصاریان

بازیکنان و اعضای تیم فوتبال استقلال و نساجی پیش از شروع این بازی یاد علی انصاریان پیشکسوت فوتبال ایران را گرامی داشتند. البته تصویر مهرداد میناوند دیگر پیشکسوت فوتبال ایران که هفته گذشته از دنیا رفت هم روی پیراهن نساجی نقش بسته شده بود.

چه کسانی در این بازی کارت گرفتند؟

موعود بنیادی فر داور این مسابقه به محمد دانشگر، بابک مرادی، محمد نادری، فرشید اسماعیلی و وریا غفوری از استقلال و مهرداد بایرامی و علی داوران از نساجی کارت زرد نشان داد.

کارت زرد نشان داد.

نتایج هفته چهاردهم لیگ برتر

هفته چهاردهم لیگ برتر با بازی استقلال و نساجی به پایان رسید. در این هفته، پرسپولیس موفق شد تراکتور را شکست بدهد و به جمع مدعیان اضافه شود. سپاهان هم با پیروزی در دربی اصفهان، خود را در کورس قهرمانی نگه داشتند.

* تراکتور صفر - پرسپولیس یک
* شهر خودرو صفر - مس رفسنجان یک
* ذوب آهن یک - سپاهان ۳
* گل گهر صفر - نفت مسجد سلیمان صفر
* آلومینیوم اراک یک - سایپا یک
* صنعت نفت آبادان یک - فولاد خوزستان یک
* پیکان ۲ - ماشین سازی ۲
* استقلال یک - نساجی صفر

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال نساجی مازندران محمود فکری فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال