پیروزی شهرخودرو در پرونده ‌۱۵۰ هزار دلاری مارینی

تیم حقوقی شهرخودرو در روزهایی که فوتبال ایران و باشگاه‌های بزرگ پایتخت با پرونده‌های ریز و درشت بین‌المللی روبه‌رو هستند، به پیروزی مهمی دست یافت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حالی که این روزها اخبار متعددی از شکست باشگاه‌های ایرانی در پرونده‌های مفتوح در ایران و فیفا به گوش می‌رسد، تیم حقوقی باشگاه شهرخودرو خراسان توانست با مکاتبات و دفاعیات صحیح، پنجره بسته باشگاه شهر‌خودرو خراسان را در فیفا باز نموده و همچنین دفاعیه کامل از باشگاه شهر خودرو خراسان در کمیته استیناف نسبت به رفع محرومیت نقل و انتقالات داخلی اقدام نماید و از خروج ارز کشور به بهانه جرایم مختلف جلوگیری نماید.


در یکی از پرونده‌ها کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، باشگاه شهرخودرو خراسان را در رابطه با جذب دو بازیکن، با غرامت مالی سنگین و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم کرده بود اما دکتر رضا بختیاری با دوری از هیجانات رسانه‌ای با استناد به مدارک موجود و اشاره به قوانین بین‌المللی، این محرومیت سنگین لغو گردید تا باشگاه شهرخودرو بتواند از حضور بازیکنان جدید خود در فصل جدید بهره ببرد.


اما در پرونده دیگری نیز که مربوط به یک بازیکن خارجی می‌شد و در زمان مدیریت قبلی باشگاه و پیش از آغاز مالکیت حمیداوی بر باشگاه مشهدی مربوط می‌شد، جونیور مارینی برزیلی بدون اینکه دقیقه‌ای برای تیم به میدان برود، طلب ۱۰هزار دلاری‌اش را با لایحه‌ای که به فیفا ارائه کرده ‌بود، به ۱۵۰هزار دلار افزایش داد، اما با دفاعیه‌ای تیم حقوقی شهر خودرو در فیفا، این بدهی مجددا به همان ۱۰هزار تقلیل یافت و مالک شهرخودرو با پرداخت این بدهی، پرونده را برای همیشه بست تا مهدی رحمتی، با خیال راحت به انتخاب بازیکن و بستن تیم خود برای حضوری قدرتمندانه در لیگ برتر بیست و یکم بپردازد.


این مهم در شرایطی بود که در همان زمان مدیران وقت باشگاه می‌توانستند با پرداخت ۱۰ هزار دلار به راحتی آن پرونده را ببندند اما امتناع از آن قدر شرایط را پیچیده کرد تا این پرونده به جریان افتاد و در حالی که کمتر کسی تصور می‌کرد، باشگاه شهرخودرو در آن پیروز شود. با لایحه قوی رضا بختیاری در فیفا این اقدام به نفع باشگاه شهرخودرو رقم خورد و با پشتیبانی و مدیریتی صحیح این باشگاه خصوصی، نگرانی‌های هواداران مشهدی نیز از محرومیت مرتفع شد.


در شرایطی که تیم‌های ایرانی به ویژه تیم‌هایی که به بودجه‌های دولتی وابسته هستند، درگیر پرونده‌های ریز و درشت حقوقی هستند و از بیت‌المال، ارز فراوانی را به بازیکنان و مربیان خارجی سابق خود می‌پردازند، اقدامات حرفه‌ای و به دور از هیجان مدیر تیم حقوقی شهرخودرو که بواسطه مدیریت صحیح باشگاه خصوصی شهرخودرو انجام گرفت، اقدامی موثر بود که قطعا همه را بابت عدم خروج ارز خوشحال کرد.

بیشتر بخوانید:

واکنش باشگاه شهرخودرو به اظهارات خلعتبری

ورود بازیکنان شهرخودرو ‌و خوش و بش آنها با محمود فکری/ ویدیو

 

 

تگ ها


جونیور مارینی دسته یک لیگ برتر خلیج فارس فوتبال