پیروزی قوهای سپید مقابل خفاش ها

در هفته35لالیگا رئال مادرید در دیداری نفسگیر موفق شد از2بر1از سد والنسیا عبور کند ......

در هفته35لالیگا رئال مادرید در دیداری نفسگیر موفق شد از2بر1از سد والنسیا عبور کند.در این دیدار مارسلو در شرایطی که به نظر می رسید رئال مادرید باید تن به یک تساوی ناامید کننده خانگی برابر والنسیا بدهد با یک گل تماشایی سفید ها را زنده نگه داشت.

 

میزبان بازی را با هشت تغییر نسبت به ترکیب خود در پیروزی پرگل برابر دپورتیوو لاکرونیا آغاز کرد. یکی از مهمترین  تغییر ها بازگشت کاپیتان سرخیو راموس به ترکیب اصلی بود؛ بازگشتی نزدیک بود در همان لحظات آغازی حسابی کار دست رئال مادرید بدهد. سفید ها اما پس از پشت سر گذاشتن این ترس اولیه بازی به دست گرفتن و روی دروازه حریف فشار آورند. والنسیا هم رقیبی دست و پا بسته نیست و با حملات و ضد حملات خود خلق موقعیت می کردند اما ضربات نهایی آنها چیزی جز ناامیدی برایشان در پی نداشت. در نهایت این کریستیانو رونالدو بود که بازگشت خود به ترکیب اصلی را - با کمک دنی کارواخالی که احتمالاً بهترین بازیکن تیم در این نیمه بود - با یک گل جشن گرفت.

 

میزبان در نیمه دوم به دنبال زدن گل دوم و کشتن بازی است و در دقایق ابتدایی این فرصت را هم به دست می آورد، اما دیگو آلوز با مهار یک پنالتی دیگر یک شانس طلایی را از رونالدو می گیرد. سفید ها در پی از دست دادن این فرصت در خلق موقعیت چندان موفق نیستند و در پانزده دقیقه پایانی و با ورود دو یار تهاجمی تازه نفس کمی عقب می کشند تا روی ضد حملات به سمت دروازه والنسیا حمله کنند. رئال مادرید در این نیمه ریتم خود را از دست می دهد و در دقایق پایانی بازی برای بهره نبردن از فرصت های خود با گل تساوی جریمه می شود. اما این پایان کار نبود و مارسلوی خوش تکنیک چهار دقیقه بعد روی یک حرکت انفرادی گل پیروزی بخش سفید ها را به ثمر رساند.

 

لحظات حساس

دقیقه 1 والنسیا بازی را طوفانی آغاز می کند و میلا در همان ثانیه های ابتدایی روی اشتباه سرخیو راموس صاحب موقعیت شده و با ضربه ای توپ را به تیر دروازه می کوباند.

دقیقه 12 دنی کاروخال سانتری خوب روی دروزاه ارسال می کند اما کریم بنزما تحت فشار و در شرایطی که توپ از وی عبور کرده است، با ضربه سرش تنها می تواند آن را به دیگو آلوز برساند.

دقیقه 16 اوریانا در گوشه محوطه جریمه صاحب فرصت می شود اما در زدن ضربه اش عجله می کند و توپش راهی به دروازه کیلور ناواس ندارد.

دقیقه 17 نانی روی یک پاس عالی از میان دو مدافع میانی رئال مادرید فرار می کند و پرچم کمک داور نیز پائین می ماند اما ضربه ناامید کننده مهاجم پرتغالی با فاصله خیلی زیاد به بیرون می رود.

دقیقه 18 در سوی دیگر زمین بنزما در گوشه محوطه فضایی برای شوتزنی می یابد اما ضربه پای چپش باز هم در آغوش آلوز آرام می گیرد.

دقیقه 25 کارواخال حسابی خفاش ها را در سمت راست زمین تحت فشار گذاشته و لاتوریه گروئسو را وادار به خطا می کند. مدافع والنسیا کارت زرد می گیرد. هامس رودریگز ضربه ایستگاهی را می زند و ضربه اش با اختلاف کمی از بالای دروزاه به بیرون می رود.

دقیقه 43 شوت رونالدو در سمت راست محوطه به گروئسو برخورد می کند؛ رئالی ها اعتقاد به خطای هند دارند اما توپ به سینه بازیکن سیاه پوش خورده و داور به درستی خطایی نمی گیرد.

دقیقه 51 کاسمیرو در تلاش برای تصاحب توپ سد راه مینا می شود و از داور کارت زرد می گیرد.

دقیقه 54 بنزما از سمت چپ محوطه حرکت و  با پای راست اقدام به شوتزنی می کند؛ ضربه اش با بدشانسی به تیر  دروزاه برخورد می کند. پارخو در ادامه این حمله با اشتباهی بد روی لوکا مودریچ خطا می کند و داور نقطه پنالتی را نشان می دهد. آلوز، پنالتی گیر بزرگ لالیگا ضربه نه چندان خوب رونالدو را مهار می کند تا اختلاف دو برابر نشود.

دقیقه 66 رودریگز جای خود را به مارکو آسنسیو می دهد.

دقیقه 72 آلوارو موراتا جای کریم بنزما را در زمین می گیرد.

دقیقه 76 موراتا به دلیل یک تکل از پشت بد از داور کارت زرد می گیرد.

دقیقه 78 ارسالی عالی از آسنسیو از کاسمیرو عبور می کند و در دو قدمی دروازه به رونالدو می رسد؛ ستاره پرتغالی اما نمی تواند به آن ضربه ای بزند و به همراه مدافعی که مامور مهار اوست به تیرک می خورد!

 

گل ها

دقیقه 26 گل برای رئال مادرید؛ دنی کارواخال توپی را از سمت راست ارسال می کند و کریستیانو رونالدو بالاتر از همه با یک ضربه سر دروزاه دیگو آلوز را فرو می ریزد.

دقیقه 82 گل برای والنسیا؛ دنی پارخو با یک ضربه ایستگاهی فوق العاده دروازه ناواس را باز می کند و کار را به تساوی می کشاند.

دقیقه 86 گل برای رئال مادرید؛ مارسلو از سمت چپ نفوذ می کند و توپ را روی پای راستش می آورد و با ضربه ای زیبا توپ را به گوشه سمت راست دروازه می فرستد.

تگ ها


اخبار روز لالیگا فوتبال