پیروزی‌های بر باد رفته اتلتیکو مادرید

اتلتیکومادرید نسبت به فصل گذشته تعداد پیروزی هایش به شدت کاهش پیدا کرده است ......

اتلتیکومادرید نسبت به فصل گذشته تعداد پیروزی هایش به شدت کاهش پیدا کرده است.

اتلتیکومادرید دیشب (شنبه) در هفته دهم لالیگا نتوانست ویارئال را شکست دهد و هشتمین تساوی فصل خود را کسب کرد. به نظر می رسد قرمز و سفیدپوشان روی تساوی متوقف شدند. آنها در ۱۴ بازی شان پنج پیروزی، هشت تساوی و یک شکست را (مقابل چلسی در لیگ قهرمانان اروپا) به نام خود ثبت کردند. پیروزی ها برابر لاس پالماس، مالاگا، اتلتیک بیلبائو، سویا و سلتاویگو به دست آمد. تساوی ها مقابل خیرونا، والنسیا، لگانس، بارسلونا، قره باغ، الچه و ویارئال اتفاق افتاد.

شرایط کنونی اتلتیکو نسبت به فصل گذشته بدتر است. یک سال پیش قرمز و سفیدپوشان ۱۰ پیروزی، سه تساوی و یک شکست را در کارنامه خود ثبت کردند. در میان پیروزی ها دیدار برابر گیخوئلو در کوپا دل ری  نیز محسوب شده است که در این فصل اتلتیکو برابر الچه بازی کرد. در آن زمان روخی بلانکو سه تساوی (مقابل آلاوس، لگانس و بارسلونا) به دست آورد و برابر سویا شکست خورد اما توانست سلتاویگو، آیندهوون، اسپورتینگ خیخون، دپورتیوو لاکرونیا، بایرن مونیخ، والنسیا، گرانادا، روستوف و مالاگا را مغلوب کند. گیخوئلو را نیز با پیروزی پر گل پشت سر گذاشت. اتلتیکو در مجموع پنج پیروزی کم تر از فصل گذشته به دست آورده است.

جالب این جاست نبود این پیروزی ها جایگاه روخی بلانکو را در جدول لالیگا خیلی تغییر نداده است. آن ها فصل گذشته ۲۱ و در این فصل ۲۰ امتیاز به دست آوردند. اما این نتایج در جایگاه اتلتیکو در لیگ قهرمانان اروپا کاملا تاثیرگذار بوده است. شاگردان دیگو پابلو سیمئونه سه بازی رفت خود را مقابل آیندهوون، بایرن مونیخ و روستوف با پیروزی پشت سر گذاشتند اما در این فصل برابر رم و قره باغ مساوی کردند و از چلسی شکست خوردند. قرمز و سفیدپوشان از ۹ امتیاز ممکن تنها دو امتیاز کسب کردند و صعودشان به مرحله بعد در هاله ای از ابهام قرار دارد.

اتلتیکو در کوپا دل ری مقابل الچه یک بر یک مساوی کرد. این نتیجه در بازی های حذفی خوب است اما قاطع نیست. سال گذشته این تیم گیخوئلو را با ۶ گل شکست داده بود.

تگ ها


اخبار روز لالیگا فوتبال