پیروزی ۳۷۰ هزاریورویی ذوب در پرونده جنجالی

دادگاه عالی ورزش در حکم نهایی خود در مورد پرونده شکایت ذوب آهن از روبین کازان و شکاری، باشگاه روسی را به پرداخت ۳۰۰ هزار یورو به اضافه خسارت تاخیر و هزینه‌های دادرسی محکوم کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رضا شکاری چهار سال پیش با ترک اردوی ذوبی‌ها به روبین کازان پیوست و این انتقال در حالی رقم خورد که پدیده ذوب آهن تنها ۱۹ سال داشت و همین موضوع سبب شد تا مدیرعامل وقت سبزپوشان اصفهانی پرونده‌ای را علیه این بازیکن باز کند.موضوع پرونده نقض قرارداد و ترک آن بدون دلیل موجه بود .


پیش از این گفته می‌شد که حکمی در حدود ۱۰۰ هزار دلار برای این پرونده صادر خواهد شد اما آنطور که در رای نهایی دادگاه عالی ورزش آمده، باشگاه روبین کازان و رضا شکاری به پرداخت ۳۰۰ هزار یورو محکوم شده‌اند.ضمن اینکه باشگاه روسی باید مبلغی در حدد ۷۰ هزار یورو بابت تاخیر و هزینه‌های دادرسی به ذوب آهن بپردازد. 


این در حالی است که اگر باشگاه و بازیکن این رقم را به باشگاه ذوب آهن پرداخت نکنند، علاوه بر جریمه، احکام انضباطی بعدی را هم متوجه خود خواهند دید که طبق قوانین فیفا می‌تواند شامل کسر امتیاز هم شود. دادگاه CAS البته سهم بازیکن و باشگاه را جدا نکرده و مشخص نیست که این رقم به چه شکلی پرداخت خواهد شد اما پرداخت این جریمه سنگین برعهده هردوطرف خواهد بود


پیش از این و در دوره مدیریت سعید آذری ذوب با دریافت ۱۰۰ هزار یورو بابت حق رشد مبلغ مناسبی از این بابت دریافت کرده بود.


مجتبی فریدونی مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در این باره می‌‌گوید:


موضوع اخیر ارتباطی به حق رشد ندارد و شکایت جدیدی  این باره مطرح شده است.ما پس از اینکه فیفا وضوع را امر خاتمه یافته دانسته و باشگاه روبین‌کازان را تبرئه کرد در۱۳ فوریه ۲۰۲۰ برعلیه رای فیفا ، روبین و آقای شکاری شکایت تازه‌ای مطرح کردیم چرا که به نظر ما احتمال پیروزی زیاد بود.  


او در ادامه این پیروزی را حاصل چند ماه  کار حرفه‌ای و با حضور وکلای خارجی و شهود عنوان میکند و می‌گوید:پارسال دادگاه آنلاینی  در ۱۲ ساعت برگزار شد و کار به سرانجام رسید. 


گفتنی است رضا شکاری بازیکن فعلی گل گهر و باشگاه روس برای پرداخت این مبلغ سنگین مسئولیت تضامنی دارند.

تگ ها


ذوب آهن اصفهان گل گهرسیرجان فولاد خوزستان سعید آذری تراکتور فوتبال ایران رضا شکاری لیگ برتر خلیج فارس فوتبال