پیروزی وفایی در مسابقات آزاد اسنوکر انگلیس

حسین وفایی با پیروزی مقابل مرد شماره شانزده رنکینگ حرفه‌ای‌های جهان به مرحله بعدی این مسابقات صعود کرد....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس، پنجمین دوره مسابقات اسنوکر آزاد انگلیس از ۱۲ اکتبر در ورزشگاه مارشال آرنا شهر میلتون کینز در حال انجام است، حسین وفایی تنها نماینده باقیمانده کشورمان عصر امروز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه موفق شد جو پری، مرد شماره شانزده رنکینگ حرفه‌ای‌های جهان را با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ شکست دهد و به جمع ۳۲ نفر برتر این مسابقات راه پیدا کند. این مسابقه نزدیک ۴ ساعت به طول انجامید.

وفایی پیش از این لوکاس کلیکرز را با نتیجه ۴ بر صفر شکسته داده بود و در مرحله بعدی اوپن انگلیس به مصاف جیمی کلارک خواهد رفت.

لازم به ذکر است که جو پری در رنکینگ حرفه‌ای‌ها در جایگاه ۱۶ قرار دارد و حسین وفایی در رتبه ۳۹ این جدول حضور دارد. مسلما با بردهایی که وفایی در این دوره از مسابقات کسب کرده می‌تواندجایگاه خود را در رنکینگ جهانی بهبود ببخشد.

وفایی و جو پری تاکنون در مصاف های رودر رو ۲-۲ مساوی بودند که با این برد وفایی موفق شد تا از حریف خود پیشی بگیرد و بار دیگر توانایی های خود را در مقابل حریفان نامدار ثابت کند.

از دیگر مسابقات دور دوم نیز می توان به پیروزی نیل رابرتسون، تام فورد، جو اوکانر(که در دور قبل سهیل واحدی را حذف کرد)، ویلسون، ونبو، ژئولانگ، رابی ویلیامز، جیمی رابرتسون، متئو استیونز و ... اشاره کرد.

این مسابقات از سال ۲۰۱۶ آغاز شده است و سلبی مدافع عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات محسوب می‌شود.

تگ ها


حسین وفایی بیلیارد بیلیارد و اسنوکر