پیروزی ۶ گله عراق در دیداری دوستانه

تیم ملی فوتبال عراق پیش از حضور در رقابت های مقدماتی جام جهانی، در یک دیدار دوستانه با نتیجه ۶ بر ۲ از سد نپال عبور کرد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال عراق پیش از سفر به بحرین جهت حضور در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های آسیا ۲۰۲۳، در یک دیدار دوستانه مقابل نپال، در حالی که از این تیم عقب افتاده بود، با نتیجه پر گل ۶ بر ۲ به برتری رسید.


عراقی ها که در پایان اردوی آماده سازی خود در استان بصره به مصاف نپال رفتند، در همان دقیقه ۷ توسط علاء عبدالزهرا به گل نخست رسیدند اما در ادامه و در دقایق ۹ و ۳۰ دوبار دروازه خود را باز شده دیدند تا این نپال باشد که در عین شگفتی، از حریف خود پیش بیفتد.


اما در دقایق پایانی نیمه نخست و در کمتر از ۶۰ ثانیه، عراق به بازی برگشت. محمد عبدالزهرا در دقیقه ۳۹ و ایمن حسین مهاجم خطرناک عراق و باشگاه نیروی هوایی در دقایق ۴۰ و ۴۵ سه بار دروازه حریف را باز کردند تا نیمه نخست با برتری ۴ بر ۲ شاگردان کاتانچ به پایان برسد.


در آغاز نیمه دوم که بازیکنانی نظیر علی عدنان، مهند علی و بشار رسن به میدان آمدند، عراقی ها دوبار دیگر به گل رسیدند. مهند علی در دقیقه ۶۷ و سجاد جاسم در دقیقه ۷۴ گل های عراقی ها را وارد دروازه نپال کردند تا این بازی در نهایت با برتری پر گل و ۶ بر ۲ این کشور به پایان برسد.


عراق صدرنشین گروه سوم رقابت های مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیاست. تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در این مسابقات به مصاف این تیم خواهد رفت. در صورت پیروزی شاگردان اسکوچیچ در هر ۴ بازی باقیمانده، ایران به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد خواهد شد.

تگ ها


تیم ملی عراق عراق