پیروز قربانی: هر تیمی به اندازه زحمتی که می‌کشد، امتیاز می‌گیرد

بازیکن اسبق استقلال درباره تیم شفر گفت: سال قبل استقلال حتی اگر بازیکن شاخص نداشت لااقل هماهنگی تیمی اش بالا بود ......

بازیکن اسبق استقلال درباره تیم شفر گفت: سال قبل استقلال حتی اگر بازیکن شاخص نداشت لااقل هماهنگی تیمی اش بالا بود.

 

به گزارش مدال، پیروز قربانی بی‌اعتنا به گروهی که استقلال در آن قرار گرفته درباره تیم شفر حرف زد و معتقد بود با این وضعیت نمی‌توان در این فصل به اتفاق مهمی برای استقلال دلخوش بود. 
*استقلال در گروه سختی قرار گرفته است؟
به نظر من هیچ گروهی سخت یا آسان نیست. هر تیم به اندازه‌ای که برای این دیدار‌ها آماده شده، امتیاز می‌گیرد. سال قبل استقلال در گروهی تقریباً سخت بود ولی با توجه به اینکه بازیکنانی داشت که از پس کار برمی‌آمدند رفت و صعود کرد. 
* حالا هم اعضای تیم معتقدند بار دیگر این اتفاقات را در فصل جدید تکرار می‌کنند.
این تیمی که امروز در استقلال گرد هم آمده‌اند با آن تیم تفاوت دارد. مهمترین تفاوتش در هماهنگی استقلال است. سال قبل استقلال حتی اگر بازیکن شاخص نداشت لااقل هماهنگی تیمی اش بالا بود و البته با اضافه شدن تیام به این تیم تقریباً وضعیتش بهتر هم شد. 
* در فصل پیش‌رو کدام تیم‌ها در گروه استقلال لایق صعود هستند؟
با این سبک نظر دادن مخالفم. به نظر من هر تیمی به اندازه زحمتی که می‌کشد، امتیاز می‌گیرد. اگر یک تیم که ۶ میلیون دلار برای تیم بستن هزینه کرده، بالا نرود ولی تیمی که نیم‌میلیون دلار هزینه کرده بالا برود، باید در عدالت فوتبال تعجب کرد. هرچند گاهی از این اتفاقات در فوتبال رخ می‌دهد. وقتی تیمی برای لیگ قهرمانان هزینه می‌کند حتماً بالا هم می‌رود. 
* استقلالی‌ها باید چه کنند تا بتوانند نتایج آبرومندانه‌ای بگیرند؟
قبلاً هم گفته‌ام. استقلال باید یارگیری درستی داشته باشد. باید در پست‌هایی مانند مهاجم، هافبک دفاعی و بازیساز و دفاع آخر بازیکن بگیرد. اگر این اتفاق نیفتد در لیگ قهرمانان به مشکل برمی‌خورد. 
* وضعیت این تیم در نیم‌فصل دوم بهتر می‌شود؟
این بستگی به نوع تمرینات و اضافه شدن یک مربی کمکی به کادر فنی دارد. شفر دیگر چیزی برای اضافه کردن به این تیم ندارد. در واقع او بازیکنانی ندارد که بتواند با تکیه بر آن‌ها برای لیگ برتر نقشه‌هایی که در سر دارد را پیاده کند. 
* درباره برگزاری تمرینات استقلال پشت در‌های بسته چه نظری دارید؟
این به نظر مسئولان باشگاه ربط دارد و خودشان می‌دانند. لابد دلایلی دارند که برای‌شان مهم است.

تگ ها


استقلال فوتبال