پیشنهاد تیم های سری آ؛ سقوطی در کار نباشد

اکثریت تیم های حاضر در سری آ ایتالیا معتقدند بهتر است که این مسابقات فصل آینده بدون سقوط تیمی دوباره کارش را از اول شروع کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش 3، رقابت های سری آ نیز مانند بسیاری از لیگ ها در کشورهای مختلف به تعویق افتاده است.


سوالی که ذهن بسیاری از علاقمندان به فوتبال و البته تیم های حاضر در مسابقات را به خودش مشغول کرده، اینکه تکلیف مسابقات چه خواهد شد؟ قهرمان چه تیمی می شود یا نمایندگان در بازی های بین المللی چه تیم هایی خواهند بود؟ ضمن اینکه در همین بین باید تکلیف تیم های سقوط کننده به دسته های پایین تر و البته تیم های صعود کننده به دسته های بالاتر مشخص شود.


برای حل این مشکل اکثریت باشگاه های حاضر در رقابت های سری آ پیشنهاد داده اند، این مسابقات به همین شکل خاتمه پیدا کند و هیچی تیمی به دسته پایین تر سقوط نکند ولی دو تا اول رقابت های سری بی به سری آ صعود کننده و اسکودتو طی دو سال آینده تا جام جهانی ۲۰۲۲ با حضور ۲۲ تیم به جای ۲۰ تیم برگزار شود.


در صورتی که مسئولین قصد انتخاب چنین روشی را داشته باشند، سری B فوتبال ایتالیا نیز با حضور ۲۴ تیم برگزار خواهد شد و سری C که در سه گروه ۲۰ تیمی دنبال می شود، با ۶۶ امتیاز در فصل های آینده به کارش ادامه خواهد داد تا مسابقات به حالت نرمال بازگردد.


البته این پیشنهاد نیز نقص هایی به همراه دارد و به عنوان مثال مشخص نکرده که سهمیه های لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا در فصل آینده برای ایتالیا چطور باید مشخص شود؛ چرا که برخی ها معتقدند باید نمایندگانی که در فصل گذشته موفق به کسب سهمیه شده اند به مسابقات بین المللی اعزام شوند و برخی دیگر نیز اعتقاد دارند که باید جایگاه فعلی تیم ها در جدول ملاک انتخاب قرار بگیردس.

شیوع ویروس کرونا تکلیف بسیاری از لیگ های دنیا را به هاله ای از ابهام فرو برده و بسیاری از مسئولان فوتبالی کشورهای مختلف در انتظار حکمی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال هستند تا در صورت مهیا نشدن شرایط برای ادامه رقابت های لیگ هایشان، با حواشی کمتری از سوی باشگاه ها، مواجه شوند و از طرفی تکلیف سقوط کننده و صعود کننده ها و همینطور نمایندگانشان در رقابت های بین المللی هم مشخص شود. به نظر می رسد این حکمِ کلی، می تواند بهترین روش برای کم کردن حواشی در شرایط عجیب موجود باشد.

بیشتر بخوانید:
بوفون و یک تصمیم مهم؛ خداحافظی به تاخیر افتاد؟
مورینیو در تابستان قاتل خودش را می خواهد!
مدافع اینتر جانشین سرخیو راموس می شود؟

تگ ها


ویروس کرونا فوتبال جهان کرونا سری آ سری آ فوتبال