پیشنهاد جالب پیکه؛ روش جدید برای پنالتی ها

جرارد پیکه معتقد است نمایش اسپانیا برابر ایتالیا با وجود شکست غرورانگیز بود....

به گزارش "ورزش سه"، اسپانیا و ایتالیا در ۹۰ دقیقه وقت قانونی به نتیجه تساوی ۱-۱ رضایت دادند. ابتدا ایتالیا با گل کیه زا پیش افتاد ولی آلوارو موراتا دقیقه ۸۰ کار را مساوی کرد.

اسپانیا در طول ۱۲۰ دقیقه بازی تیم بهتر میدان بود ولی نتوانست بیش از یک گل بزند تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود. در ضیافت پنالتی ها اسپانیا دو ضربه خود را توسط دنی اولمو و موراتا از دست داد و در نهایت ایتالیا برنده میدان لقب گرفت.

در پایان بازی داوید سیلوا، سرخیو راموس، کارلس پویول و بسیاری دیگر از ستاره های قدیمی اسپانیا به تمجید از عملکرد لاروخا در یورو ۲۰۲۰ پرداختند و در این میان جرارد پیکه نیز واکنشی مثبت داشت.

او بلافاصله پس از بازی توئیت کرد:« تورنمنتی فوق العاده خوب برای تیم ملی و باید احساس غرور کرد. با شایستگی بسیار به نیمه نهایی یورو رسیدیم و فکر نمی کنم تیمی بهتر از اسپانیا در جام وجود داشت ولی ضیافت پنالتی ها گاهی بی رحم می شود. قوت قلب به تیم.»

پیکه با سابقه قهرمانی جهان و یورو با اسپانیا به ضربات پنالتی هم اعتراض داشت. او معتقد است قرعه کشی برای انتخاب اینکه چه تیمی ضربه اول را بزند، درست نیست:« اتفاقی نیست که در یورو و کوپا آمه ریکا تیم هایی که پنالتی اول را زده اند، در نهایت برنده شده اند. آمارها نشان می دهند که شانس این تیم ها بیشتر است. به نظرم در چنین سطحی از مسابقات، قرعه کشی برای تعیین تیمی که پنالتی اول را بزند، نمی تواند منصفانه باشد.»

پیکه سپس در پاسخ به سوال یکی از فالوئرهایش در مورد اینکه چه روشی را برای پنالتی ها پیشنهاد می کند نوشت:« ABBAABBAAB.»

پیشنهاد پیکه این است که پس از پنالتی تیم A، تیم B دو پنالتی متوالی بزند. سپس دو پنالتی متوالی برای تیم A. در ادامه دو پنالتی متوالی برای تیم B. تیم A دو پنالتی چهارم و پنجمش را به شکل متوالی می زند و در انتها نیز تیم B پنالتی پنجم خود را خواهد زد.

تگ ها


جرارد پیکه تیم ملی اسپانیا تیم ملی ایتالیا یورو ۲۰۲۰