پیشنهاد رئیس کمیته المپیک به همتای عمانی برای عقد تفاهم‌نامه

سیدرضا صالحی امیری در دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک عمان ضمن اعلام آمادگی برای عقد تفاهم نامه همکاری از وی برای سفر به ایران و بازدید از امکانات ورزشی کشورمان دعوت کرد....

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در ادامه دیدارهای سازنده دکتر صالحی امیری با مدیران و اعضای شورای المپیک آسیا، روسای کمیته‌های ملی المپیک و وزرای ورزشی آسیا و برخی مسئولین فدراسیون‌های بین المللی صبح امروز دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با سید خالد بن حمد البوسیدی رئیس کمیته المپیک عمان و طاها بن سلیمان الکشری دبیرکل کمیته المپیک عمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با حضور دکتر سجادی سرپرست کاوران المپیک ۲۰۲۰، پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل برگزار شد رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان عنوان داشت: بی شک میزبانی از کمیته‌های ملی المپیک قاره آسیا و برگزاری مجمع عمومی شورای المپیک آسیا می‌تواند آغاز جهش برای ورزش این کشور که دوست و برادر ایران است باشد بخصوص که روابط ما در طول تاریخ در تمام زمینه‌ها خوب بوده است. امیدوارم با برپایی این نشست در زمینه ورزش نیز بتوانیم به یک تفاهم نامه سرنوشت ساز دست یابیم چرا که در ورزش ایران پیش بینی ما در آینده روند رو به رشد در آسیا و جهان است.

صالحی امیری تصریح کرد: در سفارت ایران نشست خوبی داشتیم که دوستان عمانی عزیزمان هم حضور داشتند که مباحث فرهنگی خوبی مطرح شد که این نشان از اشتراکات و سبقه تاریخی و دوستانه دو کشور دارد.

سپس سید خالد بن حمد رئیس کمیته ملی المپیک عمان هم ضمن خیر مقدم به دکتر صالحی امیری و هیات همراه گفت: در حوزه فرهنگ ارتباطات خوبی است، امیدواریم در حوزه ورزش هم این ارتباط قوی‌تر شود در واقع برگزاری جلسه هیات اجرایی فرصت خوبی بود تا با کشورهای دیگر دیدار و گفتگو کنیم بخصوص ایران که بتوانیم با تعامل رابطه را برای گسترش ورزش بهتر و بیشتر کنیم.

وی‌ادامه داد: ورزش ایران با برنامه ریزی خوب و استعدادهای نابی که دارد اکنون در منطقه و آسیا برجسته و به اهداف خوبی رسیده است طی جلسه‌ای که با رئیس فدراسیون جهانی کاراته داشتم درخواست کردم برای رشد کاراته در عمان کمک کند که گفت به حق بهترین کشور دنیا و آسیا همسایه خودتان ایران است و می‌توانید روی کمک آنها حساب کنید. البته در باقی رشته‌ها هم دوست داریم که همکاری داشته باشیم، ورزشکاران رشته‌های مختلف بیایند، مربی جابجا کنیم و به شخصه از گسترش ارتباطات ورزشی دو کشور در قالب تفاهمنامه استقبال می‌کنم.

رئیس کمیته ملی المپیک عمان جهت بر پایی اردوهای مشترک، تبادل مربی، مدرس و برپایی دوره‌های آموزشی اعلام آمادگی کرد.

در ادامه صالحی امیری ضمن قدردانی از میزبانی خوب عمانی‌ها ابراز داشت: ایران در برخی رشته‌ها همچون کاراته، کشتی، تکواندو، والیبال، وزنه برداری و تعداد دیگری از رشته‌ها جزو برترین‌ها در دنیا است و با تمام وجود برای کمک به رشد و توسعه ورزش قهرمانی کشور دوست و همسایه خود آمادگی داریم چرا که ورزش عمان شایسته است در منطقه، آسیا و جهان بدرخشد و ما برای کمک در این زمینه آماده‌ایم چرا که ورزش عمان بدرخشد ما خوشحال می‌شویم.

در خاتمه صالحی امیری ضمن اعلام آمادگی کامل برای عقد تفاهمنامه ورزشی از رئیس و دبیر کل کمیته ملی المپیک عمان جهت سفر به تهران و بازدید از امکانات ورزشی کشورمان دعوت کرد که مورد استقبال همتای وی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

طباطبایی: تلاش ایران برای بازگشت کاراته به المپیک مشهود است

زمان برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره آسیا مشخص شد

 

 

تگ ها


سید رضا صالحی امیری عمان شورای المپیک آسیا قطر المپیک