پیشنهاد شد دستیار شفر شوم/ زندی: بعید می دانم دربی 90 جذاب شود

بازیکن اسبق استقلال درباره اوضاع و احوال این روزهای آبی پوشان صحبت کرد....

به گزارش مدال، فريدون‌ زندی چهره‌ محبوب‌ فوتبال‌ ايران،‌ درباره‌ استقلال‌ و‌ شرايطش‌ نظر‌ جالبی دارد.‌ او‌ شرايط‌ فعلی تيم‌ را‌ به‌ خوبی آناليز‌ می کند‌ و‌ می گويد‌ آنها‌ در‌ شرايط‌ سختی قرار‌ گرفته‌اند.‌ فريدون‌ در‌ اين باره‌ توضيحاتی می دهد.‌

‌‌‌استقلال‌ فصل‌ را‌ بد‌ شروع‌ کرد،‌ مثل‌ فصل‌های گذشته
بعد از تجربه ای كه تيم در سال های گذشته داشت، من خودم پيش بينی می كردم استقلال امسال را بهتر شروع كند. اين طور وقت ها يك فشار روانی ايجاد می شود كه بازيكنان بايد آن را كنترل كنند. البته معتقدم استقلال بدشانسی هم آورد. در هفته اول گل بدی از ماشين سازی خورد، در شرايطی كه می شد حداقل يك امتياز از بازی بگيرد. مقابل فولاد هم كه تا ثانيه های آخر جلو بود و لحظه بدی گل خورد. منتها اين نبايد باعث شود تا تيم از نظر روحی و روانی انگيزه نداشته باشد. بازيكنان قطعاً می دانند برای چه باشگاه و هوادارانی بازی می كنند. الان هم اتفاقی نيفتاده. تنها دو هفته از ليگ برتر برگزار شده و زمان برای جبران زياد هست.

استقلال بايد استرس را از خود دور كند
واقعاً فرقی ندارد شهرآورد كی برگزار می شود. اول و آخر تيم ها بايد در اين مسابقه به ميدان بروند. به نظرم استقلال بايد استرس را از خود دور كند. نقش كادر فنی خيلی مهم است. آقای استراماچونی كه تجربه زيادی دارد، نبايد اجازه دهد استرسی به تيمش وارد شود. استقلال نياز به آرامش دارد تا بتواند با شرايط بهتری به شهرآورد برود.

بعید می دانم این دربی جذاب شود
من كه اميدوارم جذاب شود ولی بعيد می دانم اين اتفاق بيفتد. دليل هم دارم. هم استراماچونی و هم كالدرون سال اولی است كه آمده اند و قطعاً چيزهايی از اين شهرآورد ديده يا شنيده اند. می دانند برای هواداران چقدر نتيجه بازی مهم است. برای همين شايد احتياط را در دستور كار قرار دهند. هيچكدام دوست ندارند بازی هفته چهارم را ببازند. البته بازی هفته سوم و نتيجه اش هم اثرگذار است. طبيعتاً اگر دو تيم نتيجه خوبی بگيرند خيلی حريص می شوند كه شهرآورد را ببرند. البته همه چيز بستگی به شرايط بازی هم دارد. استقلال ميزبان است و من شنيدم قرار است 90درصد طرفداران برای اين تيم باشند. قطعاً در اين حالت شانس استقلال برای بردن بيشتر است.

دربی قابل پیش بینی نیست
فشار هميشه در فوتبال هست. بستگی دارد كه شما در زمين بازی چطور كار كنی. ممكن است در همان دقايق اول گل بزنی و شرايط بازی عوض شود. ولی همان طور كه همه می گويند واقعاً شهرآورد قابل پيش بينی نيست.

پیشنهاد شد دستیار شفر بشوم
صحبت هايی با من صورت گرفت. پيشنهاد شد كه به استقلال بيايم. صحبت های ما جدی نشد چون آن زمان من تازه با سن پائولی تمديد قرارداد كردم و می خواستم در اين باشگاه بمانم و به كارم ادامه دهم.

کارکردن در استقلال راحت نیست
شفر در دوره ای عملكرد خوبی داشت ولی به نظرم با مديريت بهتر می توانست همه چيز را كنترل كند. كار كردن در باشگاهی مثل استقلال راحت نيست. توجهات زياد است. هواداران توقع دارند. حاشيه زياد به وجود می آيد. خيلی مهم است كسی روی نيمكت بنشيند كه بتواند همه چيز را مديريت كند. استراماچونی هم مربی بی تجربه ای نيست. بايد بتواند اين شرايط را كنترل كند. تا الان مشكلاتی بين باشگاه و اين مربی بوده. به نظرم الان زمانش نيست كه مشكلات ادامه پيدا كند. وقتی استراماچونی با باشگاه به مشكل می خورد، اين وسط استقبال است كه لطمه می بيند. بنابراين هر دو طرف بايد به خاطر استقلال كوتاه بيايند. البته الان كه شرايط خوب است.

هواداران امسال قهرمانی می خواهند
همه چيز بستگی به خود تيم دارد. قطعاً بازيكنان دوست دارند نتيجه بگيرند چون در اين صورت پيش هواداران شرمنده نخواهند بود. استقلال در شرايط سختی قرار گرفته است. نتايج چند فصل گذشته باعث شد تا هواداران امسال قهرمانی بخواهند. اين در حالی است كه تيم تغييرات داشت و وقتی مربی جديد می آيد نياز به زمان دارد. الان نمی توان گفت استراماچونی بايد قهرمان شود چون او تازه آمده و می گويد زمان نياز دارد.

 

بیشتر بخوانید:

شروع لیگ عمان بدون یک دقیقه تاخیر/لیگ ایران درگیر 90 به 10 دربی!

صحبت های عجیب شفر درباره پاتوسی!

تگ ها


باشگاه استقلال بازیکن پیشین استقلال فریدون زندی دربی 90 استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال