پیشنهاد فدراسیون والیبال به باشگاه‌ها ارسال شد

دبیر کل فدراسیون والیبال اعلام کرد: پیشنهادات فدراسیون برای برگزاری مسابقات در دور برگشت به باشگاه‌ها ارسال شد....

میلاد تقوی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره نحوه برگزاری رقابت‌های لیگ برتر پس از تعویق دو هفته‌ای مسابقات گفت: مسابقات تا پایان دور بعد طبق روال جاری به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود و برای دور برگشت برنامه‌ای را به باشگاه‌ها ارسال کرده‌ایم و منتظر نظرات و پیشنهادات هستیم. روز سه شنبه به مدیران عامل باشگاه‌ها نامه‌ای ارسال شد تا درباره نحوه برگزاری رقابت‌ها نظرات را جویا شویم.

دبیرکل فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که برگزاری مسابقات تا پایان دور بعد طبق روال جاری باز هم احتمال افزایش بازیکنان مبتلا به کرونا را در پی خواهد داشت چرا چنین تصمیمی اعمال شد، گفت: قبول دارم اما باید به این نکته توجه کرد که در چند هفته برگزار شده از رقابت‌ها برخی تیم‌ها میهمان و برخی میزبان بوده‌اند و این حق برای سایر تیم‌ها وجود دارد که تا پایان دور رفت از شرایط میزبانی خود استفاده کنند.

وی تاکید کرد: همانطور که می‌دانید اکثر بازیکنان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و احتمال ابتلای آنان در ادامه بسیار جزیی است، غالب تیم‌ها با ویروس کرونا دست به گریبان بوده‌اند و تا پایان دور رفت همین شیوه را ادامه می‌دهیم. منطقی است هر جا ببینیم سلامت بازیکنان در خطر است بر اساس شرایط ویژه تصمیم گیری اعمال می‌شود.

تقوی درباره برنامه‌های پیشنهادی به باشگاه‌ها گفت: نگاه ما این است تا تعداد بازی‌ها را کم نکنیم و بتوانیم چند بازی به صورت متمرکز برگزار کنیم و در حقیقت در تلاش هستیم تا تعداد سفرها کاهش یابد. در برنامه نخست پیشنهادمان این بود در یک هفته تمام تیم‌ها سه الی چهار بازی انجام دهند و پس از آن یک فاصله زمانی اعمال شود در نهایت شش تا هشت تیم به مرحله بعد صعود کنند. در برنامه دوم تیم‌ها بر اساس امتیاز دور رفت در دو گروه تقسیم شوند و بازی‌ها به صورت متمرکز انجام و ۳-۴ تیم به مرحله بعد صعود و به صورت لیگ جهانی بازی‌ها را ادامه دهند، برنامه سوم نیز طبق روال جاری مسابقات انجام شود. منتظر پاسخ باشگاه هستیم تا بر اساس آن تصمیم گیری نهایی را اعمال کنیم.

تگ ها


فدراسیون والیبال لیگ جهانی میلاد تقوی والیبال