پیشنهاد ویژه مدال در پی اعلام هزینه 16تیم

وزیر ورزش و جوانان در جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال تاکید کرده منهای ذوب آهن و سپاهان که دولتی هستند هزینه سایر تیم های لیگ برتری هفتصد میلیون تومان است....

وزیر ورزش و جوانان در جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال تاکید کرده منهای ذوب آهن و سپاهان که دولتی هستند هزینه سایر تیم های لیگ برتری هفتصد میلیون تومان است.

سایت مدال / در این باره ذکر چند نکته مهم و ارایه یک پیشنهاد ویژه را ضروری دانستیم.

1_سپاهان  و ذوب آهن اتفاقا و تا جایی که می دانیم  به ظاهر خصوصی هستند نه دولتی. آنها همچون سایپا، فولاد،صنعت نفت آبادان، پارس جم جنوبی، نفت مسجد سلیمان، پیکان و چند تیم دیگر عملا و در نهایت از بودجه دولتی ارتزاق می کنند و اغلب شان خلاف سرخابی ها  نه تنها در فوتبال که در اغلب رشته های ورزشی تیم داری می کنند. 

2_سلطانی فر تصمیم گودرزی وزیر قبلی را وتو کرده و مانع از انتشار مبالغ قراردادها  شد. در نگاه اول خیلی ها مخالف انتشار مبالغ قراردادها بودند اما وقتی حقایقی آشکار شد خیلی ها به این نتیجه رسیدند چنین اقدامی منجر به سالم سازی در فوتبال می شود چرا که دیگر باشگاهی نمی تواند با بازیکن زیر 23یا 21سال بدون رزومه و حتی بزرگسالان قراردادهایی نامتعارف امضا کند. می توان عیار هر مربی و مدیر باشگاهی را با توجه به هزینه کردی  که تیمش  داشته سنجید و خیلی برداشت های مثبت دیگر به نفع فوتبال. تنها ایراد این بود که حدود بیست درصد مبالغ منتشره در سایت سازمان لیگ بدلیل گزارش غلط برخی مدیران باشگاه بمنظور عدم عبود از سقف قرارداد ها یا سقف بودجه و همچنین کمتر نشان دادن هزینه ها  مبالغی غیر واقع بود که اگر از سوی مسوولان ذیربط برخورد لازم صورت می گرفت آن نیز اصلاح شدنی بود. 

3_همین حالا جنگی تمام عیار بین هوادران سرخابی و برخی تیم های مدعی برقرار  است و هر یک مدعی هستند که هزینه کرد تیم شان کمتر بوده. هستند نفرات زیادی در لیگ که به عنوان عضو کادر یا بازیکن با مبالغ نامتعارف و عجیب قرارداد بسته اند و کک مدیر باشگاه و بازیکن و یا  مربیانی که در این قراردادها دست داشته اند نمی گزد.

نتیجه؛ 
لطفا دستور دهید  مبالغ قراردادها منتشر شوند.کاری که در اروپا به محض عقد هر قراردادی می شود حتی با ذکر جزییات قرارداد. حتی وقتی اخیرا برخی بازیکنان ایرانی به تیم های ترکیه ای رفتند دیدیم که فورا مبالغ قرارداد همراه با نام و حق السهم دریافتی ایجنت ها و مبلغ رضایت نامه منتشر می شد مبالغ قراردادها را منتشر کنید آنوقت  خواهید دید انتشار این مبالغ چه خروجی ها و نتایجی در بردارد. /حسین قدوسی