Banner

پیشکسوتان استقلال می ترسند سر تمرین بروند!

عبدالصمد مرفاوی سرمربی اسبق استقلال گفت: استقلال به آرامش نیاز دارد و این مهم باید از نیمکت و توسط سرمربی به کل تیم تزریق شود....

به گزارش مدال، سرمربی اسبق استقلال معتقد است این تیم باید ۲ بازی قبلی خود در لیگ برتر را فراموش کرده و با تمام قوا مهیای جدال با نفت مسجد سلیمان و البته پرسپولیس شود. این شما و این هم حرف‌های صمد مرفاوی.

لیگ دوباره شروع می‌شود و استقلال باید ابتدا با نفت مسجد سلیمان و پس از آن با پرسپولیس بازی کند. شرایط را چطور می‌بینید؟
قبلاً هم به شما گفتم این دو بازی خیلی مهم است. مخصوصاً جدال با نفت مسجد سلمان، چون تقابل قبل از شهرآورد است و اگر بازی را ببریم، با روحیه خیلی خوبی به مصاف پرسپولیس می‌رویم. داستان شهرآورد هم که با تمام مسابقات متفاوت است. استقلال باید جدال با ماشین‌سازی و فولاد را فراموش کند و اصلاً یادش برود که در آن‌ها چه اتفاقاتی رخ داده است. فقط باید از نقاط ضعفش عبرت گرفته و آن‌ها را مرتفع نماید. استقلال به آرامش نیاز دارد و این حالت مهم باید از نیمکت و توسط سرمربی به کل تیم تزریق شود.

بعضی از سرمربیان خارجی استقلال و پرسپولیس از اینکه پیشکسوتان این دو تیم برای تماشای بازی‌های آن‌ها به استادیوم نمی‌آیند، متعجب هستند. واقعاً چرا قدیمی‌های سرخابی خیلی کم به ورزشگاه می‌روند؟
یکی از دلایل این است که پیشکسوت می‌ترسد دم در استادیوم او را نشناسند و خدای ناکرده بی‌احترامی ببیند. باید رابطه باشگاه‌ها با پیشکسوتان گرم‌تر شود، ولی متأسفانه الان فاصله ایجاد شده است. خود من را یک بار برای تجلیل دعوت کردند، ولی نتوانستم بروم. البته به نظرم قدیمی‌ها به احترام احتیاج دارند نه تجلیل. حالا بحث بازی که به جای خودش محفوظ، الان پیشکسوتان استقلال و حتی سایر تیم‌ها از اینکه سر تمرین بیایند هم می‌ترسند.

می‌ترسند؟
بله، می‌ترسند. می‌ترسند آن‌ها را راه ندهند و بندگان خدا با این همه سابقه خدای ناکرده سنگ روی یخ شوند. البته همه این موارد با چند تلفن می‌تواند هماهنگ شود و قدیمی‌ها با حضور سر تمرین روحیه بازیکنان را افزایش دهند.

و سؤال آخر، استراماچونی برف تهران را می‌بیند؟
امیدوارم که ببیند، چون اگر او ببازد، استقلال باخته و... هوادار شکست می‌خورد. استقلال هم به هوادارانش زنده است. وقتی هواداران شکست بخورند و سرخورده شوند، همه ما باخته‌ایم؛ بنابراین امیدوارم پیروز شود و ما هم به عنوان استقلالی‌های قدیمی تماشاگر این کامیابی‌ها باشیم.

ببینید:

ناگفته‌های سرمربی اسبق استقلال از حضور ستاره منچستر و آ اس رم در ایران

تگ ها


عبدالصمد مرفاوی صمد مرفاوی آندره آ استراماچونی استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال