پیشکسوت استقلال: استقلال رو به جلو حرکت می‌کند

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: در فوتبالی که استقلال ارائه می‌کند کار تیمی و خلاقیت به آن شکلی که دوست داریم نمی‌بینیم....

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: در فوتبالی که استقلال ارائه می‌کند کار تیمی و خلاقیت به آن شکلی که دوست داریم نمی‌بینیم.

به گزارش مدال، بهتاش فریبا درباره نتایج اخیر استقلال و لیست تیم ملی با ما همکلام شد.

استقلال هر دو بازی اخیرش را برد. مسابقاتش را دیدید؟

بله! البته استقلال خوب بازی نمی‌کند ولی در چنین شرایطی باید برنده شود که به این مهم دست پیدا کرده است. در فوتبالی که استقلال ارائه می‌کند کار تیمی و خلاقیت به آن شکلی که دوست داریم نمی‌بینیم. در واقع بازیکنان تیم در حال مرور کردنِ با هم بودن و کنار هم بازی کردن هستند تا کم‌کم به درک متقابل از یکدیگر برسند و در نهایت امتیازات را با فوتبال خوب بیاندوزند.

بازی استقلال با گل‌گهر چه تفاوتی با مسابقه اش با پرسپولیس یا بازی‌های پیش از آن داشت؟

پیش از این هم گفته بودم استقلال بازی به بازی در کار‌های تاکتیکی اش رشد می‌کند ولی این رشد خیلی سریع و چشمگیر نیست. آن‌قدر نیست که بتوان گفت الان خیلی بهتر از ۴ هفته پیش شده‌اند ولی همین که امتیازات کامل بازی با گل‌گهر را گرفته‌اند یا در جام‌حذفی بازی سختی را برنده شدند نشان می‌دهد تیم رو به جلو حرکت می‌کند.

می‌توان به این تیم امیدوار بود؟

هنوز هم می‌گویم یکی، دو بازیکن بزرگ در میانه زمین کم است. البته با این روندی که استقلال در پیش گرفته و روزبه چشمی هم که برگشت باید انتظار داشت که آرام آرام بازیکنان در جمع خودشان یکی، دو نفر را با این خصوصیات قبول کنند، اما یک اتفاق مهم در تیم رخ داده است.

چه اتفاقی؟

استقلال در این دو بازی آخر در دقایق پایانی گل نخورده است. عادتی که تا بازی با ذوب‌آهن هم داشت، اما در بازی با گل ریحان دیدیم با اینکه بازی به وقت‌های اضافه رسید و بعد تیم گل زد ولی درایت خوبی در تیم مشاهده شد و نتیجه را حفظ کردند. تعویض‌هایی هم که صورت گرفت دفاعی بودند و نتیجه‌ای که تیم می‌خواست به دست آمد. در بازی با گل‌گهر هم با اینکه استقلال دقایق پایانی را زیر فشار بود ولی کسی اشتباه نکرد و این خودباوری ایجاد شد که می‌توان از گلی که زده شده مراقبت کرد. این مهمترین اتفاق در این دو بازی بود.

حرفی درباره خط خوردن چشمی، حسینی و وریا ندارید؟

حتماً خواسته‌های ویلموتس را برآورده نکرده‌اند. البته فکر می‌کنم اگر از خود این سه بازیکن هم بپرسید از عملکرد خودشان راضی نیستند. حضور چند بازیکن جدید و جوان نشان می‌دهد ویلموتس و وحید هاشمیان لیگ را زیر نظر دارند و بازیکنان را براساس شایستگی‌های‌شان دعوت می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید:

آغاز تمرینات استقلال در غیاب ملی پوشان

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال بهتاش فریبا شرایط استقلال فوتبال