پیشکسوت استقلال: این تیم مدیر و مربی بزرگ می‌خواهد

کاپیتان تیم فوتبال استقلال در دهه شصت گفت: استقلال تیم بزرگی است و تیم‌های بزرگ همانطور که بازیکن و مربی بزرگ می‌خواهند، مدیر بزرگ و در حد خود لازم دارند....

به گزارش مدال، سعید مراغه چیان در خصوص وضعیت این تیم اظهار داشت: همه مشکلات امروز استقلال ریشه در سوء مدیریتی دارد که از چهار پنج سال پیش در این تیم شروع شد. تیم بزرگ همانطور که مربی و بازیکن بزرگ می‌خواهد، مدیر بزرگ هم نیاز دارد و مدیریت در استقلال کار هر فردی نیست.

وی افزود: از زمانی که پای مدیرانی مثل افتخاری و فتحی به استقلال باز شد، این تیم رو به نزول رفت و فرایند این سوء مدیریت شرایطی است که امروز در آن قرار گرفته‌ایم.

کاپیتان پیشین آبی پوشان تصریح کرد: اگر ابتکار عمل امروز دست استراماچونی است، دلیل آن قرارداد نه چندان مناسبی است که با او بسته شده و بعد از آن بی تعهدی همین مدیران به مفاد قراردادی که خودشان آن را منعقد کرده و پای آن را امضا کرده‌اند. مدیری که برای حرف و امضای خودش ارزش قائل نیست چطور می‌تواند رضایت میلیون‌ها هوادار را جلب کند.

مراغه چیان خاطرنشان ساخت: امیدوارم موج جدیدی که در خصوص بازگشت استراماچونی به ایران راه افتاده واقعیت داشته باشد و منجر به بازگشت او شود. به شخصه از بازگشت این مربی ایتالیایی به تهران استقبال می‌کنم و از این موضوع خوشحال می‌شوم.

پیشکسوت استقلال بیان داشت: تنها راه اساسی برای نجات استقلال خصوصی سازی آن است. اگر باشگاه خصوصی شود و به اهلش سپرده شود، محال ممکن است با این مشکلات مواجه شود. تا زمانی که خصوصی سازی در مورد این تیم اعمال نشود، آش همین آش است و کاسه همین کاسه.

وی بیان داشت: مدیریت در استقلال هرگز شفاف نیست و آنها همیشه با پنهان کاری کارهای شان را پیش می‌برند. این مدیران با هواداران و پیشکسوتان که هیچ، حتی با بازیکنان و مربیان شان هم روراست و شفاف نیستند.

مدافع استقلال در دهه شصت به ضعف خط دفاعی آبی پوشان اشاره کرد و گفت: تیم استراماچونی هرچقدر در فاز تهاجمی قوی است، در فاز دفاعی ضعف دارد و اگر استراماچونی برگردد باید ترمیم خط دفاعی را در اولویت کارش قرار دهد وگرنه با این شرایط خط دفاعی اگر به آسیا نرویم سنگین‌تر است. این خط دفاعی به شدت آسیب پذیر است و مقابل هر تیمی باز می‌شود. این تیم برای تقویت، حداقل ۳ بازیکن نیاز دارد که باید یکی از آنها یک مدافع میانی سرعتی و باهوش باشد.

 

بیشتر بخوانید:

کار سخت استقلالی‌ها در مقابل بهترین ایجنت جهان

تگ ها


سعید مراغه چیان آندره آ استراماچونی فتحی افتخاری فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال