پیشکسوت دوومیدانی: شاید مبینی هم مثل بقیه باشد

پیشکسوت دوومیدانی گفت: وقتی سوء مدیریت باشد یک ورزشکار هرکاری دلش بخواهد، انجام می‌دهد و بعد از اردو دیگر به ایران باز نمی‌گردد....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، ایرج حصیبی در مورد شرایط دوومیدانی اظهار داشت: در حال حاضر کرونا همه چیز را تحت تاثیر قرار داده و چیز خاصی از ورزش دیده نمی‌شود و تعطیل است. البته آن زمانی هم که ورزش تعطیل نبود و کرونا هم وجود نداشت، دوومیدانی فعالیتی نداشت. افق دوومیدانی خیلی باز نیست و به خاطر مسائل اقتصادی هم اسپانسری پیدا نمی‌شود.

وی ادامه داد: کسی که استخوان خورد کرده باشد می‌داند با این بودجه‌ها نمی‌توان دوومیدانی را اداره کرد و کسانی پیش قدم می‌شوند که دنبال مطرح کردن خود هستند و می‌خواهند به پست‌های دیگر برسند.

کارشناس و پیشکسوت دوومیدانی در مورد ماندن یکی از ورزشکاران در بلاروس تصریح کرد: وقتی مدیریت ضعیف باشد ورزشکار هم هرکاری دلش بخواهد انجام می‌دهد. مدیریت ضعیف نمی‌تواند مسائل را حل کند. ورزشکاران فعلی هم مانند الان نیستند و رویشان باز شده و برخی هم سوء استفاده می‌کنند. کشور ما هر عیبی داشته باشد، وطن‌مان است و باید آن را حفظ کنیم.

حصیبی ادامه داد: چرا قبلا از این اتفاقات در دوومیدانی نمی‌افتاد؟ خود من یک تیم به ژاپن بردم و تمام حواسم به ورزشکاران بود و نظارت کاملی جود داشت و نمی‌دانم اینها چطور بدون همراه و مربی اعزام شده‌اند. جوان اگر به تنهایی اعزام شود ممکن است گول بخورد  به بیراهه برود. سوء مدیریت چیزی غیر از این نیست.

وی در مورد اینکه احسان حدادی هم بارها به تنهایی راهی اردو شده، اما یک بار هم حاشیه نداشته، اما یکی دیگر در اولین اردو وارد حاشیه می‌شود، گفت: حدادی خیلی زود وارد دوره قهرمانی شد و مسابقات زیادی رفت و دیگر کشورهای خارجی جذابیتی برای او نداشت، اما برعکس ورزشکاری که جایی را ندیده است، اروپا جذاب می‌شود. البته کسانی که این برنامه ریزی را برای او انجام دادند فکر کردند او چه رکوردی دارد و آیا می‌تواند نتیجه بگیرد یا خیر.

پیشکسوت دوومیدانی عنوان کرد: اگر من مسئولیتی داشتم حتما کسی که بدون مربی و نظارت ورزشکاری را اعزام کرده محاکمه می‌کردم، چون او متخلف است. شما ببینید پلاتینی با آن همه بزرگی‌اش در فوتبال وقتی تخلفی را انجام داد برکنارش کردند، اما اینجا مدیران متخلف ما سمت‌های بهتری می‌گیرند. با این شرایط چه امیدی می‌توان به پیشرفت ورزش کشور داشت.

حصیبی در مورد اینکه چقدر از مبینی، سرپرست فدراسیون شناخت دارد، گفت: از زمانی که او پرش نیزه کار می‌کرد و از کاشان می‌آمد، می‌شناسم. البته تا الان کار خاصی نبوده و امتحانش را پس نداده است. ممکن است مبینی مربی خوبی باشد، اما تاکنون کار اجرایی از او ندیده‌ایم و شاید او هم مانند بقیه باشد.

تگ ها


دو و میدانی