پیشکسوت پرسپولیس: تیم کالدرون مهاجمی مثل دیاباته می‌خواهد

کوروش برمک گفت: پرسپولیس باید یک مهاجم تمام کننده کنار علیپور داشته باشد؛ بازیکنی مانند شیخ دیاباته که در استقلال خیلی خوب گلزنی می‌کند....

به گزارش مدال، کوروش برمک  در خصوص برتری 2 بر صفر پرسپولیس مقابل شهرداری ماهشهر و صعود به جمع 4 تیم پایانی جام حذفی گفت: پرسپولیس در این بازی به لحاظ دفاعی شکننده نشان داد و دیدیم که شهرداری ماهشهر در دقایقی روی دروازه پرسپولیس موقعیت خطرناک ایجاد کرد. اگر آن صحنه پنالتی اعلام می‌شد، شرایط می‌توانست سخت‌تر شود. شهرداری ماهشهر تیمی با سازه‌های لیگ دسته اول است که در لیگ دسته دوم بازی می‌کند.

وی افزود: کالدرون به این نتیجه رسید که با شیوه نیمه نخست نتیجه گرفتن سخت است و به همین دلیل تغییراتی در نیمه دوم انجام داد تا بازی به وقت‌های اضافه و ضربات پنالتی کشیده نشود و کار را در 90 دقیقه تمام کند.

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص عملکرد پرسپولیس در نیم فصل اول اظهار داشت: اگر در رابطه با این فصل بخواهیم صحبت کنیم، باید فلش بک به دوران برانکو بزنیم. کالدرون به تیمی آمد که برانکو سه چهار فصل نتایج خوبی گرفته و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رفته بود. تغییرات مدیریتی هم کار را برای او سخت کرد. از ابتدا معتقد بودم کالدرون به سبک فوتبال ایران و آسیا آشنایی ندارد. از نظر فلسفه مربیگری او به فوتبال آسیا نزدیک نیست که در این قاره بازیکنان با چه خصوصیات و روحیاتی حضور دارند. آشنایی با این مسئله زمان می‌برد و هنوز هم معتقدم که از فوتبال آسیا شناخت ندارد اما با کمک کادرفنی از پرسپولیس شناخت به دست آورد.

برمک با بیان اینکه رسیدن به شناخت از پرسپولیس کار سختی برای کالدرون بود، گفت: با تلاش و سختکوشی در کادرفنی، این اتفاق رخ داد. حضور کریم باقری روی نیمکت پرسپولیس به آشنایی کالدرون سرعت داد و باقری توانسته همه چیز را منظم کند و نقش پررنگی دارد. باقری با تجربه‌اش به پرسپولیس کمک کرده و حتی صحبت‌های او هواداران را آرام کرد و مدیریت او به تیم کمک کرد. کالدرون هم رفته رفته با نتایج اخیر آرام آرام به ترکیب اصلی‌اش رسیده، اما هنوز در دفاع میانی خودش شک و تردید دارد. او متوجه شد که باید در خط دفاعی به جمع‌بندی برسد و در نهایت به این جمع‌بندی رسید که سیدجلال این فصل هم می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. با این حال پرسپولیس نیم فصل اول را خیلی خوب پشت سر گذاشت و حتی اگر در بازی عقب افتاده مقابل نساجی، حداقل امتیار را بگیرد می‌توان نمره مثبتی به تیم کالدرون داد.

بازیکن پیشین پرسپولیس در خصوص اینکه این تیم برای نیم فصل دوم در چه پست‌هایی نیاز به تقویت دارد تا در لیگ قهرمانان آسیا هم نتیجه بگیرد، گفت: لیگ قهرمانان آسیا جای خود را دارد، اما پرسپولیس باید یک مهاجم تمام کننده کنار علیپور داشته باشد؛ بازیکنی مانند شیخ دیاباته که در استقلال خیلی خوب گلزنی می‌کند. در کنار این مسئله، باید پرسپولیس در فاز دفاعی به صورت سیستمی ترمیم شود و نظم بیشتری بگیرد تا در لیگ مدعی بماند. برای لیگ قهرمانان آسیا هم فرصت تقویت وجود دارد و باید مهاجم جذب شود، اما برای ادامه کار باید فاز دفاعی ترمیم شود. وقتی خط دفاعی مقابل تیم دسته دومی آسیب پذیر است، کار در نیم فصل دوم سخت‌تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

حمله شبانه کالدرون به باشگاه پرسپولیس: برای ادامه کار سه شرط دارم!

تگ ها


کوروش برمک برمک پرسپولیس دیاباته پرسپولیس پیشکسوت پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال