پیشکسوت کشتی با اهدای مدال المپیک ناجی جان یک جوان شد

علی اکبر حیدری پیشکسوت کشتی با اهدای مدال المپیک خود جان جوانی را نجات داد....

علی اکبر حیدری پیشکسوت کشتی با اهدای مدال المپیک خود جان جوانی را نجات داد.

به گزارش مدال، پسر جوانی که به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بود، با اقدام ارزشمند «سید علی اکبر حیدری» دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۶۴ توکیو و شماری از پیشکسوتان ورزش کشور مورد بخشش خانواده متوفی قرار گرفت.
سید علی اکبر حیدری با اهدای مدال برنز المپیک خود به خانواده متوفی، مانع از اعدام این جوان شد و اولیای دم هم در اقدامی انسان دوستانه، از حق خود گذشتند.


در همین رابطه صبح امروز (دوشنبه) مراسم تجلیل از علی اکبر حیدری پیشکسوت نیکوکار ورزش کشور که با اهدای مدال برنز المپیک خود جان جوانی را نجات داده در محل صندوق حمایت با حضور دکتر سیدمصطفی ابطحی مدیرعامل و سیدجواد موسوی رئیس هیأت مدیره این صندوق و پیشکسوتانی چون محمد نصیری، جعفر کاشانی، ناصر عظیمی، تقی عسگری، فرامرز ظلی، حسن روشن، حسن امن زاده، بهرام مشتاقی، رحیم علی آبادی، مهدی مناجاتی، فردین معصومی، مهدی مناجاتی، مسعود صالحیه، سلمان حسام، حاج کریم، حسن میرزاآقابیک، پرویز هادی، جمشید آرش، منوچهر زندی، مهدی محبی، محمد محمودی و مصطفی حسین خانی برگزار شد.


دارنده مدال برنز المپیک که با اقدام ارزشمند خود یک جوان اعدامی را از چوبه اعدام نجات داده است، با تشکر از برگزاری مراسم تجلیل برای این اقدام ارزشمند او، تصریح کرد: این اقدام، برای اولین بار نیست و قطعاً برای آخرین بار هم نخواهد بود. برخی از بزرگان ورزش را دیده‎ایم و در مورد بعضی هم شنیده‎ایم که در امر خیر و کارهای عامالمنفعه همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. آنها همیشه در صف اول هستند. نمونه آن‌ها پوریا ولی‌ها و تختی‌ها هستند. اقدام با ارزش تختی در زلزله بوئین زهرا از یادها نرفته است. محمدرضا طالقانی هم در زلزله بمپیشقدم شد. در زلزله کرمانشاه هم ورزشکاران رشته‌های زیادی بودند که در این امر خیر شرکت کردند. رسول خادم، علی دایی، علی پروین، کریم باقری و خیلی از ورزشکاران دیگر در این حرکت خداپسندانه شرکت کردند.