پیشکشی نابخردانه یک جام به پرسپولیس/مقصر ماجرای سوپرجام کیست؟!

رای کمیته انظباطی اعلام شد. دقیقا به همان شکل که ......

رای کمیته انظباطی اعلام شد. دقیقا به همان شکل که تصورش را می کردیم. 3 بر صفر به سود پرسپولیس.
به گزارش خبرنگار مدال، کمیته انضباطی فوتبال، ظهر امروز در حالی رای بر قهرمانی پرسپولیس داد که برخی هواداران فوتبال این احتمال را می دادند که رای موجود برگردد و منجر به تغییر تاریخ بازی شود. حسن زاده اما اعلام کرد نه تنها رای صادره درست است بلکه ما می توانیم استقلال را به دلیل عدم شرکت در مسابقه جریمه کنیم و خسارت میلیاردی زیان حاصل از برگزارنشدن بازی را از این باشگاه دریافت کنیم.
حال سوال اینجا است؛ هواداران استقلال که شاید به واسطه تمامی اتفاقات ماه های گذشته امروز یکی از غمگین ترین هواداران فوتبال در ایران هستند می توانند به خاطر این موضوع از سازمان لیگ و کمیته انضباطی عصبانی باشند؟!

برنامه ریزی اردوی ترکیه شروع ماجرا

این اتفاق و به دنبال آن صدور این رای کاملا قابل پیش بینی بود. آن روز که مسئولان باشگاه استقلال برای اردوی ترکیه برنامه ریزی کردند، آن هم بدون توجه به برنامه سوپرجام که مدت ها قبل اعلام شده بود، می شد این روزها را پیش بینی کرد. به خاطر برگزاری اردو با یک تیم ناقص و نصفه و نیمه به راحتی آب خوردن یک جام به پرسپولیس پیشکش شد!

اهمال کاری مدیران در جذب بازیکن

آن روزها و شب هایی که پشت سر هم می گذشت و مسئولان استقلال دست روی دست گذاشته بودند و نه برای حفظ بازیکنان و نه عقد قرارداد با بازیکنان جدید، بازیکنانی که شفر آن ها را خواسته بود، تاکید می کنیم بازیکنان مدنظر شفر و نه جوانان جویای نام مورد قبول مدیر نقل و انتقالات، اقدامی نمی کردند تا تیم همچنان لنگ بزند این روز قابل پیش بینی بود.
آقایان آن جا در باشگاه استقلال گویا تصورشان بر این است که می توان با سلیقه شخصی در خصوص همه چیز تصمیم گیری کرد.چه خرید بازیکن، چه حضور در یک بازی رسمی که برنامه اش از مدت قبل اعلام شده است.

آغاز دیرهنگام تمرینات پیش فصل

آن روز که شفر دیرتر از همه تیم ها تمریناتش را آغاز کرد، می توانستیم چنین روزی را پیش بینی کنیم. مگر اتفاق جدیدی افتاده است در جمع آبی ها که سرمربی استقلال تمرینات را با تاخیر آغاز کرد؟! تیام و جباروف و وریا و چشمی و ...آن روز نبودند امروز هم نیستند! پس چرا استقلال امروز می تواند تمرین کند و اما پیش از این نمی توانست؟
بازی های لیگ را که دیگر نمی توان لغو کرد یا به تعویق انداخت. پس چرا استقلال برای سوپرجام اعلام عدم آمادگی کرد؟!

تاکید نماینده استقلال بر عدم آمادگی برای سوپرجام

نکته مهم در صحبت های حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی اما این است که نماینده استقلال در جلسه پیش از بازی بر عدم آمادگی آبی ها برای حضور در سوپرجام تاکید کرده است! 
آیا ملکی نماینده استقلال در آن روز و رئیس هیئت مدیره آبی ها، امروز، به عواقب این موضوع در آن جلسه اندیشیده بود و باز هم اعلام عدم آمادگی کرد؟ 
مقصر این پیشکشی نامیمون، قهرمانی سوپرجام، در نهایت چه کسی است؟

مدیران استقلال با همه سهل انگاری های ریز و درشت شان، شفر که با وجود دانش فنی بالایش نشانی از دیسیپلین آلمانی در رفتارش دیده نمی شود، نسنجیده سخن گفتن نماینده باشگاه، سازمان لیگ، کمیته انضباطی،یا....؟!

الهام حسینی نژاد / خبرنگار مدال

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال