پیش بازی آرسنال-لسترسیتی؛توپچی ها به دنبال شکار روباه های آبی

دو تیم آرسنال و لسترسیتی چهارشنبه شب در چارچوب هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلستان به مصاف هم می روند ......

دو تیم آرسنال و لسترسیتی چهارشنبه شب در چارچوب هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلستان به مصاف هم می روند.

توپچی ها برای نزدیک شدن به چهار تیم برتر لیگ به سه امتیاز این دیدار خانگی احتیاج دارند.

به گزارش دال به نقل از طرفداری،آرسنالی ها در حالی به مصاف لسترسیتی می روند که با 57 امتیاز از 31 مسابقه در رتبه هفتم جدول رده بندی لیگ برتر انگلستان قرار دارند. آن ها با از دست دادن امتیازات مقابل چند تیم جایگاه شان افت کرد و اکنون کار بسیار دشواری برای حضور در جمع چهار تیم برتر لیگ پیش رو دارند. توپچی ها در شش دیدار اخیرشان در لیگ برتر سه شکست، دو پیروزی و یک تساوی کسب کرده اند. آخرین پیروزی آن ها مربوط به مسابقه اخیر آن ها مقابل میدلزبورو  بود که باعث شد بار دیگر به حضور در رتبه های بالای جدول امیدوار شوند. در صورت پیروزی در این مسابقه شاگردان ونگر می توانند 60 امتیازی شده و بالاتر از اورتون رده ششمی قرار گیرند. هرچند آن ها سه بازی نیز کمتر داشته و می توانند به امتیاز گرفتن از بازی های معوقه نیز امیدوار باشند.

در آن سوی میدان لسترسیتی قرار گرفته که پس از حذف از لیگ قهرمانان اروپا، تمام تمرکزش روی لیگ برتر است. همان گونه که کریگ شکسپیر نیز اشاره کرد، این تیم همچنان خطر سقوط را احساس می کند. آن ها 37 امتیازی بوده و 6 امتیاز با سوانزی تیم هجدهم جدول فاصله دارند. این تیم در 6 مسابقه اخیر خود آمار بسیار خوبی از خود به جای گذاشته است؛ آن ها چهار پیروزی، یک تساوی و یک باخت کسب کرده اند و اکنون نیز چشم به امتیاز گرفتن از آرسنال میزبان دارند. در صورت پیروزی در این مسابقه آن ها 40 امتیازی شده و تا جایگاه یازدهم صعود می کنند که خطر سقوط کاملا رفع می شود ولی در صورت واگذار کردن نتیجه و همچنین پیروزی رقبای پایین جدول، می توانند خطر را بیش از پیش احساس کنند.

نکات جالبی درباره وضعیت دو تیم:

- لسترسیتی در 20 دیدار اخیرش در لیگ برتر مقابل آرسنال پیروز نشده است (7 تساوی و 13 باخت). آخرین پیروزی آن ها مقابل توپچی ها به برد 2-1 در نوامبر سال 19944 برمی گردد.

- آرسنال 9 دیدار اخیر خانگی خود در لیگ برتر مقابل لسترسیتی را پیروز شده است.

- تئو ولکات در 3 دیدار از 4 دیدار اخیرش مقابل لسترسیتی گلزنی کرده است.

- جیمی واردی در 10 دیدار اخیر لسترسیتی در تمامی رقابت ها 7 گل به ثمر رسانده که پیش از آن زیر نظر رانیری این آمار در 322 مسابقه به دست آمد.

- الکسیس سانچز تا کنون 19 گل در لیگ برتر به ثمر رسانده که با بهترین رکورد گلزنی اش (19 گل در سال 2014 به  همراه بارسلونا) برابری می کند.

- اگر سانچز یک گل دیگر به ثمر برساند، به پنجمین بازیکن آرسنال تبدیل می شود که در یک فصل در لیگ برتر حداقل 200 گل زده است.

- آرسن ونگر به احتمال زیاد بار دیگر از سیستم سه دفاعه در این مسابقه استفاده خواهد کرد.

- وس مورگان و اسلام سلیمانی در این دیدار به دلیل مصدومیت غایب خواهند بود.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر فوتبال