پیش‌بازی امید ایران – امید عراق؛ شکستن طلسم المپیک

یوز‌های جوان برا صعود بی‌دردسر امروز باید از سد عراق بگذرند....

یوز‌های جوان برا صعود بی‌دردسر امروز باید از سد عراق بگذرند.

تیم امید ایران که با هدایت زلاتکو کرانچار در مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ ژاپن حضور دارد، در نخستین دیدار در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۳ بر یک از سد ترکمنستان عبور کرد و در دومین بازی ۳ بر صفر یمن را از پیش رو برداشت تا در آخرین دیدار با عراق رو در رو شود. یوز‌های جوان برا صعود بی‌دردسر امروز باید از سد عراق بگذرند. از سوی دیگر تیم ملی امید عراق با هدایت عبدالغنی شهد در ۲ بازی ابتدایی خوب عمل کرد و با تفاضل گل بهتر از ایران صدرنشین گروه است و ایران تنها باید به شکست عراق فکر کند. کاپیتان این تیم، علی خدیم سنگربان تیم امید عراق است که در غیاب بشار رسن وظیفه کاپیتانی را برعهده دارد، اما دروازه او در ۲بازی اخیر چندان به خطر نیفتاد. نجم شوان مدافع اصلی عراقی‌ها است که شباهت زیادی به داوید لوییز مدافع چلسی دارد. او با قد بلندش در نبرد‌های هوایی بسیار مسلط عمل می‌کند و بازیساز خوبی هم است. در خط میانی این تیم ۲ بازیکن بسیار خطرناک حضور دارند. امیر العماری که تاکنون ۲ گل به ثمر برسانده و بازیکن مطرحی محسوب می‌شود. العماری متولد سوئد است و فوتبالش را در همین کشور ادامه می‌دهد. او به عنوان یکی از هافبک‌های وسط عراق به شمار می‌رود و سابقه بازی برای باشگاه بروندبی دانمارک را هم دارد. لؤی العانی، دیگر هافبک خوب عراقی‌ها است. العانی در باشگاه القنیطری مراکش بازی می‌کند و هافبکی پا به توپ است که بازیسازی تیم را انجام می‌دهد. در خط حمله عراقی‌ها در غیاب مهند علی، مهاجم سرشناسان از مراد محمد استفاده می‌کنند. او که تاکنون ۳ گل به ثمر برسانده، بازیکنی فیزیکی است و سرعت بسیار بالایی دارد. او عضو باشگاه الکهرباء عراق است و در آینده ستاره تیم ملی عراق خواهد شد.

تیم نخست هر گروه به همراه ۴ تیم دوم برتر گروه‌ها راهی مرحله بعد خواهند شد تا در دی ماه ۱۳۹۸ در تایلند با هم مساف بدهند. تماشای دیدار‌های تیم ملی امید در ورزشگاه آزادی رایگان است و فوتبالدوستان می‌توانند بازی‌ها را بدون خرید بلیت تماشا کنند.

 

ترکیب احتمالی امید ایران مقابل عراق:

معراج اسماعیلی - امیدنورافکن - علیرضا آرتا - محمد مسلمی‌پور - حسین ساکی - محمد خدابنده‌لو - محمدمهدی مهدی‌خانی - امیر روستایی - رضا شکاری - رضا جبیره - مهدی قائدی