پیش‌بازی بایرن مونیخ – دورتموند؛ مرگ با نیش زنبور

زنبورها در صورت برد مقابل بایرن مونیخ مسیر قهرمانی را هموار خواهند کرد....

زنبورها در صورت برد مقابل بایرن مونیخ مسیر قهرمانی را هموار خواهند کرد.

از اکتبر 1965 که بورسیا دورتموند برای اولین بار پایش را به سطح اول فوتبال آلمان گذاشت و مقابل بایرن مونیخ قرار گرفت تا درکلاسیکر یا دربی کلاسیک فوتبال آلمان شکل بگیرد، هیچ کدام از دربی‌های بین دوتیم این‌قدر حساس نبوده است. 7هفته تا پایان مسابقات زمان باقی است و بورسیا دورتموند در دیدار امشب یک ماموریت ویژه دارد؛ حفظ فاصله 2امتیازی با بایرن مونیخ. شاگردان لوسین فاوره تقریبا تمام فصل صدرنشین بوندسلیگا بوده‌اند و تحت هیچ شرایطی نمی‌خواهند در روزهای آخر آن را به بایرن هدیه کنند. بازگشت با امتیاز از ورزشگاه آلیانز آره‌نا بزرگترین هدف زنبورهاست.

بایرن مونیخ اما بزرگترین نگرانی‌اش در خط دفاع است. جایی که نه مت هوملس، نه بواتنگ و نه نیکلاس زوله نتوانسته‌اند به اندازه اعتبار تیم باواریایی بازی کنند و چند روز پیش با خوردن 4گل از هلندهایم دسته دومی اوضاع آشفته‌شان را بروز دادند. مدافعان بایرن امشب کار سختی مقابل دورتموند دارند. تیمی که هر زمان پاکو آلکاسر و مارکو رویس را در ترکیبش داشته، گلزنی را تبدیل به کاری آسان کرده است.

 

آمار بایرن مونیخ:

نیکو کواچ در 5تقابلی که برابر دورتموند روی نیمکت نشسته، هیچ وقت به پیروزی نرسیده است.

بایرن با 13برد در 15هفته اخیر بوندسلیگا بهترین فرم را در سال 2019 داشته است.

آمار بورسیا دورتموند:

دورتموند با زدن 9گل در وقت‌های اضافه، خطرناک‌ترین تیم بوندسلیگا در ثانیه‌های آخر است.

دورتموند لوسین فاوره با دوبرد و یک تساوی هیچ وقت مقابل بایرن مونیخ شکست نخورده است.

 

ترکیب احتمالی بایرن مونیخ: مانوئل نویر، داوید آلابا، مت هوملس، نیکلاس زوله، جاشوا کیمیچ، تیاگو آلکانترا، گورتزکا، خامس، کومن، گنابری، لواندوفسکی

ترکیب احتمالی بورسیا دورتموند: بورکی،گوئررو، زاگادو، آکانجی، وولف، ویتسل، دلینی، لارسن، مارکو رویس، سانچو، آلکاسر