پیش بازی رئال مادرید-بارسلونا؛جدال کهکشانی ها و کاتالان ها در برنابئو

بار دیگر نوبت به یکی از ال کلاسیکوهای فصل فوتبال اسپانیا رسید جایی که دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در شرایطی متفاوت به مصاف هم خواهند رفت ......

بار دیگر نوبت به یکی از ال کلاسیکوهای فصل فوتبال اسپانیا رسید جایی که دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در شرایطی متفاوت به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار که 266 مین دیدار بین این دو تیم است، در حالی برگزار می شود که مادریدی ها در حال حاضر با 3 امتیاز بیشتر نسبت به بارسا و 1 بازی کمتر از آن ها در صدر جدول قرار گرفته اند و در لیگ قهرمانان اروپا موفق شدند با شکست بایرن مونیخ به نیمه نهایی برسند.

در آن سو اما شرایط در اردوی آبی اناری ها خیلی جالب نیست و پس از حذف از لیگ قهرمانان اروپا برابر یوونتوس بدون هیچ گل زده ای، کمی فشار بر روی انریکه و شاگردانش زیاد شده است و انتظار می رود تنها با هدف پیروزی درا ین دیدار راهی مادرید شوند. آن ها می دانند که این مسابقه می تواند فرصت آخر آن ها برای رهایی از این شرایط و امیدوار شدن به کسب لالیگا باشد و به همین منظور به گفته خود انریکه این دیدار می تواند بهترین گزینه برای آن ها برای بازگشت به مسیر پیروزی و آشتی با هواداران باشد.

 

غایبین دو تیم در این مسابقه

برای رئال مادرید په په به دلیل مصدومیت و رافائل واران به دلیل نداشتن آمادگی کامل غایب هستند.

برای بارسلونا اما جرمی متیو، رافینیا و ویدال به دلیل مصدومیت غایب هستند و حضور نیمار به دلیل پیچیدگی در پرونده محرومیتش هنوز مشخص نیست.

 

الکلاسیکو از نگاه آمار

-   بارسلونا و رئال مادرید مجموعا 265 بار ال کلاسیکو را برگزار کرده اند و دیدار پیش رو مصاف دویست و شصت و ششم آن هاست.

-   از این تعداد، آن ها 232 بار در بازی های رسمی مقابل هم قرار گرفته اند که 173 تای آن در لالیگا بوده است.

-  در 232 بازی رسمی دو تیم سهم بارسلونا 90 و سهم رئال مادرید 93 پیروزی بوده است و این در حالی است که از 173 بازی لالیگا، بارسلونا 68 بار برده و رئال نیز 72 بار موفق به شکست رقیبش شده است.

-  بارسا 10 بازی از 12 بازی آخر خود در لیگ را برده است.

-  رئال مادرید در 25 بازی اخیر خانگی خود در لالیگا شکست ناپذیر بوده است.

- در 9 بازی از 10 بازی آخر مادریدی ها در لالیگا حداقل 5/2گل رد و بدل شده است.

- بارسا در 10 بازی از 12 بازی آخر خود در لیگ حداقل 2 گل به ثمر رسانده است.

 

صحبت های مربیان دو تیم پیش از این دیدار

لوئیز انریکه:

مقابل صدرنشین مقتدر لیگ باید چه کنیم؟ هدف این است که به سبک بازی خودمان پایبند باشیم و به بهترین نحو از موقعیت هایمان استفاده کنیم. جوری که نقاط قوت حریف که تعدادشان خیلی هم زیاد است، به چشم نیاید. سناریویی بهتر از پیروزی در برنابئو برای هواداران وجود ندارد و ما این توانایی را داریم که خودمان را در امتیازات به رئال مادرید برسانیم.

زین الدین زیدان:

خیلی ها فکر می کنند که ما کاملا به خودمان و پیروزی در ال کلاسیکو اطمینان و اعتماد داریم. ما چنین اطمینانی به خود نداریم. فقط روی بازی فردا تمرکز کرده ایم. نه به نتایج و اتفاقاتی که تاکنون رخ داده فکر می کنیم و نه به آنچه در ادامه فصل رخ خواهد داد. فقط بازی فردا. کاری که می خواهیم انجام دهیم مثل همیشه، تلاش تا سر حد ممکن برای بردن بازی پیش روست. حتی اگر فردا پیروز شویم هم قهرمانی مان در لالیگا قطعی نخواهد بود. ال کلاسیکو تنها یک بازی دیگر است.

 

بهترین بازیکنان، گلزنان و پاس گل دهندگان رئال مادرید و بارسلونا:

رونالدو،مسی،نیمار،سوارز،کروس، راموس،موراتا،بنزما،مارسلو

تگ ها


اخبار روز لالیگا فوتبال