پیش بازی رئال مادرید-والنسیا؛قوهای سپید علیه خفاش ها

......

 

مسابقه تیم های رئال مادرید و والنسیا در چارچوب هفته سی و پنجم لالیگا، ساعت ۱۸،۴۵ شنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۵ در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو شهر مادرید به قضاوت خسوس خیل مانزانو برگزار خواهد شد.

زیدان در این مسابقه در شرایطی که به میدان می رود می داند در میانه هفته باید در لیگ قهرمانان به میدان برود و به همین منظور می داند که باید به برخی بازیکنانش زمان کافی برای استراحت بدهد. از سوی دیگر در لیگ اسپانیا دیگر جایی برای اشتباه و امتیاز دادن وجود ندارد و کهکشانی ها باید هر طور که شده والنسیا را شکست دهند؛ تیمی که همیشه برای مادریدی ها مشکل ساز بوده است.

از سوی دیگر ایسکو، آسنسیو و دیگر بازیکنان جوان رئال نشان داده اند که در دیدارهای حساس می توانند به یاری تیمشان بشتابند و این موضوعی امیدوار کننده برای مادریدی ها خواهد بود.

 اکنون رئال مادرید با ۷۸ امتیاز در رده دوم جدول حضور دارد. کهکشانی ها از لحاظ امتیاز با بارسلونا برابر هستند اما به علت نتایج ضعیف رو در رو، یک رده پایین تر قرار گرفته اند. با توجه به یک بازی کمتر رئال مادرید نسبت به بارسلونا، اگر شاگردان زین الدین زیدان طی ۵ بازی آینده به ۴ برد و یک تساوی دست یابند، قهرمان لالیگا خواهند شد. والنسیا نیز با ۴۰ امتیاز در رده دوازدهم جدول ایستاده است. خفاش ها نه دغدغه سقوط و نه دغدغه سهمیه اروپایی را داشته و با خیال راحت به میدان می روند.

رئال مادرید پس از شکست تلخ ۳-۲ در سانتیاگو برنابئو مقابل بارسلونا، هفته گذشته توانست با حساب ۶-۲ از سد دپورتیوو لاکرونیا عبور نماید. والنسیا هفته خوبی را سپری نکرد و دو باخت ۲-۰ و ۳-۲ را به ترتیب مقابل مالاگا و رئال سوسیداد پذیرفت. رئال مادرید در مسابقه رفت همین فصل مقابل والنسیا با نتیجه ۲-۱ شکست خورد و آن نتیجه باعث شد تا انتقادات زیادی از یاران زیدان شود. شاید کهشانی ها با شکست والنسیا بتوانند انتقام آن شکست را نیز بگیرند.

 

نکات آماری بازی:

رئال مادرید طی ۶ تقابل اخیر با والنسیا در لالیگا، فقط یک بار پیروز شده است. (۳ مساوی و ۲ باخت)

والنسیا طی ۵ سفر اخیر به سانتیاگو برنابئو، فقط یک بار باخته و ۴ بار به نتیجه مساوی دست یافته است.

رئال مادرید در هر ۵۷ مسابقه اخیر در کلیه رقابت ها، گلزنی کرده که یک رکورد در تاریخ لالیگا است.

رئال مادرید پس از دو باخت خانگی پیاپی مقابل بارسلونا و مایورکا در دوران مربیگری خوان ده راموس در سال ۲۰۰۹، هرگز متحمل باخت های پیاپی خانگی در لالیگا نشده است.

والنسیا تاکنون تحت هدایت وورو طی ۳ بازی پیاپی لالیگا شکست نخورده است.

رئال مادرید طی ۱۰ بازی خانگی اخیر مقابل والنسیا در کلیه رقابت ها، شکست نخورده است.

رئال مادرید طی ۳۸ مسابقه اخیر لالیگا، فقط ۳ بار باخته است.

والنسیا طی ۷ تقابل اخیر با رئال مادرید در کلیه رقابت ها، حداقل ۲ گل به ثمر رسانده است.

رئال مادرید طی ۱۳ بازی خانگی اخیر در لالیگا، فقط در یک بازی نتوانسته حداقل ۲ گل بزند.

کریستیانو رونالدو طی ۱۴ تقابل با والنسیا، ۱۲ گل را درون دروازه این تیم قرار داده که ۸ گل به دیگو آلوز دروازه بان برزیلی خفاش ها زده شده است. آلوز تنها دروازه بانی محسوب می شود که دو ضربه پنالتی را از رونالدو گرفته است.

ایسکو در سال ۲۰۱۷ توانسته ۸ گل را برای رئال مادرید به ثمر رسانده و مجموع گل های خود در فصل جاری لالیگا را به عدد ۱۰ برساند. او گلزن ترین هافبک لالیگا در سال ۲۰۱۷ محسوب می شود. ایسکو طی ۸ حضور اخیر در ترکیب اصلی رئال مادرید، در ۱۱ گل تیمش مشارکت مستقیم داشته است. (۸ گل و ۳ پاس گل)

کریستیانو رونالدو با ۱۹ گل و ۶ پاس گل مؤثرترین بازیکن رئال مادرید در فصل جاری لالیگا بوده و آلوارو موراتا پس از وی با ۱۳ گل و ۳ پاس گل، دومین بازیکن مؤثر کهکشانی ها است. موارتا با گل های خود توانسته ۱۳ امتیاز را برای رئال مادرید به ارمغان بیاورد.

 

غایبین دو تیم در این دیدار

رئال مادرید: بیل، په په و کوئنترائو به دلیل مصدومیت غایب هستند.

والنسیا: مورنو و عبدنور به دلیل مصدومیت و کانسلو و زاتزا به دلیل محرومیت غایب هستند.

تگ ها


اخبار روز لالیگا فوتبال