پیش‌بازی رم - ناپولی؛ پیتزای رانیری خوشمزه‌تر است یا آنجلوتی؟

عصر امروز از ساعت ۱۷:۳۰ تیم رم در ورزشگاه المپیکو میزبان ناپولی است....

عصر امروز از ساعت ۱۷:۳۰ تیم رم در ورزشگاه المپیکو میزبان ناپولی است.

عصر امروز در چهارچوب رقابت‌های سری‌آ دو تیم رم و ناپولی به دیدار هم می‌روند. مصاف این دو تیم «دربی دل سوله» یا دربی خورشید نام دارد زیرا این دو تیم مهم‌ترین بازی شمال ایتالیا را انجام می‌دهند و شمال ایتالیا، قلب فوتبال این کشور است.
رمی‌ها در حال حاضر در رده پنجم قرار دارند اما می‌‌خواهد سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنند و به شدت به برد نیاز دارند. آن‌ها پشت سر خود در جدول لاتزیو و تورینو را می‌بینند و در بازی امروز ۶ مصدوم دارند که مهمترین آن‌ها الشراوی و فلورنزی هستند. این مسئله کار را برای آن‌ها سخت می‌کند. همچنین رانیری، سرمربی جدید این تیم هم به دنبال کسب اولین برد است.
در سمت دیگر ناپولی خیال آسوده‌ای در سری‌آ دارد. آن‌ها ۱۸ امتیاز با یوونتوس صدرجدول اختلاف دارند و خودشان هم می‌دانند فکر کردن به قهرمانی، کاری مضحک است و البته با تیم رده سوم یعنی اینترمیلان هم فاصله‌ای ۷ امتیازی دارند. دومی آن‌ها قطعی است و تنها چالش پیش روی آن‌ها بازی با آرسنال در لیگ اروپاست.
باید مشاهده کرد در این دیدار پیتزای آنچلوتی که می‌خواهد هم‌چنان شاگردانش را برای دیدارهای اروپایی ناپولی آماده نگه‌دارد خوشمزه‌تر است یا رانیری که می‌‌‌خواهد رم را با دست‌پختی جدید و متفاوت به هواداران تقدیم کند.
آمار ناپولی: 
ناپولی در ۵ بازی اخیر خود در تمامی رقابت‌ها تنها ۲ برد کسب کرده است.
ناپلی‌ها در ۱۱ بازی اخیرشان مقابل رم نتوانسته‌اند به حریف خود بیشتر از ۲ گل بزنند و پرگل‌ترین برد آن‌ها در سال ۲۰۱۴ با نتیجه ۳-۰ بوده است.

آمار رم:
رمی‌ها در ۵ بازی اخیر خود در تمامی رقابت‌ها ۳ شکست و ۲ برد به دست آورده‌اند.‌ آن‌ها در ۳ بازی اخیر خود مقابل ناپولی شکست نخورده‌اند و ۶ گل به آن‌ها زده‌اند.
رم در ۶ بازی اخیر خود در سری‌آ میانگین ۲.۵ گل در هر بازی را به ثبت رسانده تا نشان دهد این باز هم می‌تواند پرگل باشد.

 

ترکیب احتمالی رم: اولسن – کولارف – مانولاس – فازیو – کارسدروپ – کریستانته – انزونزی – ژکو – شیک – پروتی – زانیولو

ترکیب احتمالی ناپولی: مرت – کولیبالی – ماکسیموویچ – مالکویت – روی – رویز – آلان – کایخون – وردی – مرتنز - میلیک