پیش بازی لیورپول-منچستر سیتی/پایان شکست ناپذیری تیم پپ؟

تیمهای لیورپول و منچسترسیتی در هفته بیست و سوم از فصل 2017/18 لیگ برتر انگلیس به مصاف هم میروند ......

تیم‌های لیورپول و منچسترسیتی در هفته بیست و سوم از فصل 2017/18 لیگ برتر انگلیس به مصاف هم می‌روند.

مشخصات بازی
روز و تاریخ برگزاری | یکشنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۶ برابر با ۱۴ ژانویه ۲۰۱۸
ساعت | ۱۹:۳۰
محل برگزاری | ورزشگاه آنفیلد
داور | آندره مارینر

پیش بازی
 قرمزهای در اوج و البته بدون کوتینیو. اولین آزمون جدی تیم کلوپ بدون ستاره برزیلی‌اش. واقعیت این است که لیورپول همان طور که پپ هم گفت، در اوج به سر می‌برد و با خرید ویرجیل فن دایک، حتی قوی تر از گذشته هم شده است. لیورپول بیش از یک هفته برای آماده سازی برای بازی فردا زمان داشته و می‌رود تا کار را برای سیتیزن‌ها سخت کند. لیورپول در این بازی فاکتور فوق العاده تاثیرگذاری چون آنفیلد را در اختیار خواهد داشت که به گواه تاریخ در مقابل منچسترسیتی فاکتور بسیار خوش یمنی هم بوده. کلوپ همه ستارگانش را برای این بازی در اختیار دارد و محمد صلاح هم به تمرینات برگشته و فردا بازی خواهد کرد. تقابل او با تیم‌های پپ همواره جذاب و دیدنی بوده و بدون شک بازی یکشنبه هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. فوتبال دوستان می‌توانند ساعتشان را برای ساعت هفت و نیم عصر فردا کوک کنند و مطمئن باشند که وقتشان هدر نخواهد رفت.
منچسترسیتی - لوگوی منچسترسیتی صدرنشین بلامنازع و قهرمان احتمالی جام. تیمی که کمر همت بسته به شکستن هر رکوردی که تاکنون در تاریخ لیگ برتر ثبت شده. تیمی که در این فصل لیگ برتر هنوز شکست نخورده و باکسینگ دی را هم پشت سر گذاشته است! هرچند که این کریستال پالاس روی هاجسون بود که توانست روند پیروزی‌های پیاپی سیتی را قطع کرده و روی عدد ۱۸ نگه دارد. با این حال، تیم پپ پس از این توقف باز هم رویایی نشان داده و حریفانش را یکی پس از دیگری با شکست های پرگل بدرقه می‌کند. با این حال، می‌توان ادعا کرد که سیتی فردا سخت ترین بازی دور برگشتش را پیش رو دارد. چه به لحاظ تیمی که با آن رو به رو خواهد و چه از لحاظ تاریخی. واقعیت این است که آمار منچسترسیتی در آنفیلد فاجعه بوده و پپ هم در کنفرانس مطبوعاتی قبل از این بازی این را تایید کرد. آماری که نشان می‌دهد بازی در خانه لیورپول تا چه اندازه دشوار است. سیتی برای زدن مهر نهایی پای قهرمانی‌اش به آنفیلد می‌رود.

غایبین بازی
لیورپول: بوگدان، کلاین، هندرسون و آلبرتو مورنو به دلیل مصدومیت در این بازی میزبان را همراه نخواهند کرد. حضور دنیل استوریچ نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
منچستر سیتی: وینسنت کمپانی، گابریل ژسوس و فیل فودن نمی‌توانند به دلیل مصدومیت میهمان را در این بازی همراهی کنند.
نکات آماری
لیورپول در ۱۴ بازی آخر خانگی‌اش در لیگ برتر مقابل منچسترسیتی شکست نخورده است. ۱۰ برد و ۴ تساوی
آخرین باخت خانگی لیورپول در لیگ برتر به منچسترسیتی به می ۲۰۰۳ بر می‌گردد که قرمزها با نتیجه ۲-۱ باختند
لیورپول هر چهار بازی آخرش در لیگ برتر در آنفیلد مقابل منچسترسیتی را برده است.
منچسترسیتی آمار بدتری هم داشته است. این تیم مابین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۲ در ۱۵ بازی متوالی نتوانست آرسنال را در امارات شکست دهد.
منچسترسیتی که بازی رفت را برده، بیش از ۸۰ سال است که نتوانسته لیورپول را در لیگ، دبل کند. در واقع آخرین باری که این اتفاق افتاد به فصل ۱۹۳۶/۳۷ برمی‌گردد!
لیورپول در خانه در فاز تدافعی عالی کار کرده. این تیم در ۱۳ بازی خانگی آخرش در لیگ برتر تنها ۴ گل خورده و ۹ کلین شیت به ثبت رسانده است.
لیورپول از دسامبر ۲۰۱۶ نتوانسته چهار برد متوالی در لیگ برتر کسب کند و فردا این فرصت را دارد. جالب است که در آن مقطع هم قرمزها با شکست منچسترسیتی در آنفیلد توانستند چهارمین برد متوالی‌شان را جشن بگیرند.
منچسترسیتی با احتساب هشت بازی آخر فصل گذشته حالا ۳۰ بازی متوالی است که در لیگ برتر شکست نخورده است. تنها دو تیم آماری بهتر به ثبت رساندند. آرسنال بین سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ با ۴۹ بازی بدون شکست و چلسی بین سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ با ۴۰ بازی.
 
یورگن کلوپ در کنار ژوزه مورینیو تنها مربیانی هستند که توانسته‌اند چهار بار تیم‌های پپ را شکست دهند. کسی بهتر از آنها عمل نکرده است.
از اکتبر ۲۰۱۵ که یورگن کلوپ هدایت لیورپول را بر عهده گرفت، هیچ تیمی در زمینه کسب امتیاز از رویارویی با شش تیم برتر جدول یا بیگ سیکس، بهتر از قرمزها عمل نکرده است. ۳۹ امتیاز. لیورپول همچنین در این بازی ها بیشترین برد، کمترین شکست و بیشترین گل زده را نیز در اختیار داشته است.
محمد صلاح در ۲۱ بازی آغازینش در لیگ برتر به صورت مستقیم روی ۲۲ گل لیورپول تاثیر داشته است. ۱۷ گل و ۵ پاس گل. در تاریخ لیگ برتر تنها دو بازیکن در این زمینه آمار بهتری داشتند. اندی کول در نیوکاسل و دوایت یورک در منچستریونایتد که هر کدام در ۲۱ بازی ابتدایی‌شان برای باشگاه روی ۲۳ گل به صورت مستقیم تاثیر داشتند.
سرخیو آگوئرو بهترین گلزن منچسترسیتی در لیگ برتر مقابل لیورپول است با ۶ گل در ۱۱ بازی. گرچه این بازیکن در پنج بازی آخرش در لیگ برتر در آنفیلد موفق به گلزنی نشده تا این ورزشگاه در کنار سلهرست پارک به دو طلسم آگوئرو تبدیل شود.

 

تگ ها


اخبار روز منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال