پیش‌بازی منچستریونایتد – پاریسن‌ژرمن؛ پی‌اس‌جی، قربانی بعدی؟

نگاهی به وضعیت دوتیم بزرگ اروپا در آستانه دیدار حساس امشب...

نگاهی به وضعیت دوتیم بزرگ اروپا در آستانه دیدار حساس امشب

دوماه پیش، وقتی قرعه‌کشی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد، همه در پاریس از قرعه مناسب پاریسن‌ژرمن می‌گفتند. حتی بوفون اعتراف کرد آن موقع یونایتد جزو بهترین قرعه‌های ممکن بود. اما داستان فوتبال همین‌قدر عجیب است؛ دوماه گذشته و حالا این یونایتد است که می‌تواند ادعا کند به یکی از بهترین سرگروه‌های ممکن در لیگ قهرمانان اروپا برخورد کرده است. یونایتد طی هفته‌های گذشته به اوج‌گیری‌اش ادامه داده و حالا عبور از شاگردان توخل می‌تواند به رویاپردازی آنها در اروپا هم فرصت بیشتری بدهد.

پی‌اس‌جی با مشکلات زیادی درگیر است؛ غیبت لاسانا دیارا و رابیوت و انتقال قرضی لوسلو، آنها را تا چند روز پیش با بحران بازیکن برای بازی در منطقه میانی زمین روبه‌رو کرده بود. اما طی چندروز گذشته و با انتشار خبر مصدومیت کاوانی، تیم توخل، حالا ابزارهای هجومی‌اش را هم از دست رفته می‌بیند. پاریسن‌ژرمن امشب بیشتر از همیشه نیاز به معجزه مارکو وراتی – که معمولا در دیدارهای بزرگ کم‌فروغ است- و کیلین‌ام باپه دارد. اما یونایتد بدون هیچ محروم بزرگی و با تمام توان پا به اولدترافورد می‌گذارد تا بعد از مدت‌ها اقتدار من‌یو دوران فرگوسن را بازسازی کند. تقابل وراتی و پوگبا در میانه میدان، برنده این دیدار بزرگ را مشخص خواهد کرد.

***

آمار منچستریونایتد:

هیچ تیم فرانسوی‌ای تا امروز موفق نشده منچستریونایتد را در اولدترافورد شکست دهد؛ 4تساوی و 10باخت سهم فرانسوی‌ها از زمین یونایتد بوده است.

یونایتد آمار خوبی در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا ندارد. آخرین برد یونایتد به شکست دادن المپیاکوس در سال 2014 برمی‌گردد.

 

آمار پاریسن‌ژرمن:

پی‌اس‌جی تنها یکبار موفق شده در زمین تیم‌های انگلیسی به برد برسد و 4تساوی و 5باخت را هم تجربه کرده است.

پاریسی‌ها با زدن 17گل در مرحله گروهی لیگ قهرمانان، بهترین خط حمله تورنمنت را داشته‌اند.

***

ترکیب احتمالی منچستریونایتد: دخه‌آ، شاو، لیندلوف، بایلی، یانگ، ماتیچ، هرره‌را، پوگبا، راشفورد، لینگارد، مارسیال

ترکیب احتمالی پاریسن‌ژرمن: بوفون، برنات، کیمپمپه، سیلوا، کهرر، وراتی، مارکینیوش، دراکسلر، آلوز، دی‌ماریا، ام باپه