پیش‌بازی میلان – ناپولی؛ رونمایی از پیاتک

دیدار میلان و ناپولی باید برنده داشته باشد...

دیدار میلان و ناپولی باید برنده داشته باشد

ورزشگاه سن‌سیرو مثل امشب میزبان خواهد بود تا جدال میلان و ناپولی در حضور جنارو گتوزو و کارلو آنچلوتی برگزار شود. بعد از تساوی بدون گل شنبه‌شب در رقابت‌های سری آ ایتالیا، این بار همان مسابقه در همان ورزشگاه تکرار خواهد شد. دیداری تکراری که نه در سری آ بلکه در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی خواهد بود. ورزشگاه سن‌سیرو مثل شنبه میزبان خواهد بود تا جدال میلان و ناپولی در حضور جنارو گتوزو و کارلو آنچلوتی برگزار شود که البته هر دو تیم امیدوارند بازی نه بدون گل باشد و نه مساوی شود.

میلان

بعد از تساوی شنبه‌شب مقابل همین ناپولی در همین ورزشگاه که می‌توانست روسونری را به اینتر سوم جدولی نزدیک کند (با توجه به شکست اینتر)، حالا جنارو گتوزو باید به فکر بختش در جام حذفی باشد. جامی که خودش می‌داند ساده‌تر از کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و قهرمانی در لیگ اروپاست و با یک جام می‌تواند حضورش در تیم را برای سال آتی نیز تمدید کند. آن‌ها در دور قبلی با ۲ گل از پس سامپدوریا برآمدند و امید دارند با اضافه شدن مهاجم جدیدشان یعنی کریشتف پیاتک بتوانند پیروز از این مسابقه خارج شوند.

ناپولی

با پیروزی یوونتوس مقابل لاتزیو مشخص شد ناپولی دوم جدولی روی کاغذ هم از شانسی برای رسیدن به یوونتوس برخوردار نیست و باید ضمن حفظ جایگاه نایب‌قهرمانی به فکر جام‌های دیگر باشد. جامی که مثل میلان، یکی از آن‌ها حذفی است و می‌تواند خیلی راحت آن‌ها را به مقصودشان برساند. ناپولی برای اینکه به این مرحله برسد، در دور قبل ساسولو را شکست داد. کارلو آنچلوتی بعد از ۱۰ سال دوری از میلان، در یک هفته برای دومین بار در سن‌سیرو حضور پیدا خواهد تا خاطراتش را تداعی کند. او که می‌توانست در بازی شنبه‌شب هم برنده باشد، با درخشش دوناروما از کسب ۳ امتیاز ناکام ماند تا کار ناتمام مهاجمانش به این بازی محول شود.

آمار بازی

ناپولی و میلان ۳۵بازی با هم انجام دادند که سهم پارتنوپی ۱۲برد بوده است.

میلانی‌ها مقابل ناپولی موفق شدند ۱۰مرتبه پیروز شوند.

از ۹ بازی اخیری که میلان و ناپولی داشتند ۶برد به سود سیسیلی‌ها بوده و ۳ بازی هم با تساوی به اتمام رسیده است تا میلان در حسرت برد حریفش بماند.

ناپولی از ۷ مسابقه اخیر خود در جام حذفی به ۵ برد دست پیدا کرده است.

ترکیب احتمالی

میلان: دوناروما، موساکیو، رودریگز، رومانولی، کالابریا، کسیه، باکایوکو، پاکتا، سوسو، پیاتک و چالهان‌اوغلو

ناپولی: مرت، مالکویت، آلبیول، کولیبالی، روی، کایخون، رویز، زیلینسکی، ایسینیه و میلیک