پیش بازی ناپولی و منچستر سیتی

تیم های ناپولی و منچستر سیتی امشب در حساس ترین دیدار دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا از گروه F، در ورزشگاه سن پائولو شهر ناپل ایتالیا به مصاف هم خواهند رفت ......

تیم های ناپولی و منچستر سیتی امشب در حساس ترین دیدار دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا از گروه F، در ورزشگاه سن پائولو شهر ناپل ایتالیا به مصاف هم خواهند رفت.

در حساس ترین دیدار از دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در گروه F، از ساعت 23:15 امشب تیم های ناپولی و منچستر سیتی در ورزشگاه سن پائولو شهر ناپل رو در روی هم قرار خواهند گرفت.

دو تیم بی نقص و هیجان انگیز فوتبال اروپا که در فصل اخیر بسیاری از رکوردهای دنیای فوتبال را جا به جا کرده اند، در حالی به دیدار هم می روند که ناپولی میزبان بر خلاف اقتدارش در سری آ ایتالیا، نتوانسته نتایج مشابهی را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا کسب کند و در کمال ناباوری از سه دیدار دور رفتش تنها سه امتیاز را اندوخته است. آنها با دو شکست مشابه 2_1 مقابل شاختار دونتسک و منچستر سیتی متحمل شکست شدند تا کار شاگردان ساری برای صعود به دور حذفی این رقابت ها بسیار سخت و پیچیده شود.

اما در طرف دیگر یکی از آماده ترین تیم های باشگاهی حال حاضر اروپا وجهان قرار دارد که تحت هدایت پپ گواردیولا به یکی از ترسناک ترین تیم های این رقابت ها تبدیل شده است. سیتیزن ها در 13 بازی متوالی در تمامی رقابتها به پیروزی رسیده اند و همین نکته نشان از قدرت بالای تاکتیکی این تیم می دهد. منچستر سیتی با کسب 28 امتیاز از 30 امتیاز ممکن در حال حاضر صدرنشین بلا منازع لیگ جزیره هستند و هر سه دیدار دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را نیز با پیروزی پشت سر گذاشته اند تا در این رقابت ها هم خود را در قامت یک مدعی معرفی کنند.

این دو تیم تاکنون سه بار به مصاف هم رفته اند که یک پیروزی برای منچسترسیتی و یک پیروزی برای ناپولی بدست آمده است و یک دیدار دو تیم هم با تساوی به پایان رسیده است. تنها پیروزی سیتیزن ها به دیدار رفت دو تیم بر می گردد و دو دیدار قبلی دو تیم هم به سال 2011 باز می گردد که دیدار رفت در ورزشگاه اتحاد به تساوی 1_1 انجامید و دیدار برگشت در سن پائولو با برتری 2_1 ناپولی به پایان رسید.

آیا می دانید؟

* منچستر سیتی با پیروزی در تمامی دیدارهای دور رفت، چهل و دومین تیمی است که از سال 2003/04 که رقابت های لیگ قهرمانان اروپا با فرمت کنونی برگزار می شود، موفق شده به این آمار دست یابد و جالب اینکه تمامی این تیم ها به دور حذفی این رقابت ها راه یافته اند.

* ناپولی چهار دیدار از پنج دیدار گذشته اش در لیگ قهرمانان اروپا را با شکست به پایان رسانده است.

* منچستر سیتی در ده بازی گذشته اش در لیگ قهرمانان اروپا تنها متحمل یک شکست شده است. آنها در شش دیدار به پیروزی رسیده اند و سه دیدار را هم با تساوی به پایان رسانده اند.

* دریس مرتنز در چهار دیدار از پنج دیدار خانگی قبلی ناپولی موفق به گلزنی شده است

تگ ها


اخبار روز UEFA Champions League فوتبال