پیش بازی چلسی - قره باغ

به گزارش مدال به نقل از طرفداری - دو تیم چلسی و قره باغ اولین دیدار خود از مرحله گروهی فصل 2017/18 لیگ قهرمانان اروپا را امشب در استادیوم استمفورد بریج برگزار خواهند کرد ......

به گزارش مدال به نقل از طرفداری - دو تیم چلسی و قره باغ اولین دیدار خود از مرحله گروهی فصل 2017/18 لیگ قهرمانان اروپا را امشب در استادیوم استمفورد بریج برگزار خواهند کرد.

نگاه کلی به وضعیت دو تیم

چلسی که پس از یک فصل غیبت در رقابت های اروپایی، بار دیگر راهی این مسابقات شده است، فصل را با شکست در مقابل آرسنال در جام کمیونیتی شیلد آغاز کرد و شکست 3-2 در مقابل برنلی در اولین دیدار لیگ برتر موجب نگرانی های هواداران آبی های لندن شد. اما در ادامه سه پیروزی در مقابل تاتنهام، اورتون و لستر سیتی، موجب شده چلسی بار دیگر به عنوان یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر معرفی شود.

در سمت مقابل، قره باغ برای اولین بار حضور در لیگ قهرمانان اروپا را می چشد. این تیم هر سه دیدار ابتدایی خود در لیگ برتر آذربایجان را با پیروزی سپری نموده است. از سویی قره باغ یکی از تیم هایی است که از طریق مسابقات مقدماتی قدم به لیگ قهرمانان اروپا گذاشت. قره باغ ابتدا در مجموع دو دیدار رفت و برگشت باشگاه سامتردیا گرجستان را با نتیجه 6-0 شکست داد. سپس با نتیجه 2-1 از سد شریف مولداوی گذشت. در مرحله پلی آف نیز پس از تساوی 2-2 با کپنهاگن دانمارک به دلیل گل زده بیشتر در خانه حریف راهی مرحله گروهی مسابقات شد.

آلوارو موراتا با به ثمر رساندن 3 گل بهترین گلزن چلسی در فصل جاری مسابقات لیگ برتر است و امید اول آنتونیو کونته برای گلزنی در لیگ قهرمانان اروپاست.

در سمت مقابل دینو اندلووو مهاجم اهل آفریقای جنوبی 4 گل برای رسیدن تیمش به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است و ماهر ماداتوف نیز با 3 گل آقای گل فعلی لیگ برتر آذربایجان است..

آمار های جالب از بازی

- این دو تیم نه تنها تاکنون هیچ مصافی با هم نداشته اند، بلکه برای اولین بار است که چلسی با یک باشگاه آذربایجانی و قره باغ با یک باشگاه انگلیسی تقابل می کند.

- چلسی که در فصل 2011/12 موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا شده است، آخرین بار در فصل 2015/16 در این مسابقات حضور یافت که توسط پاری سن ژرمن در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد.

- چلسی برای پانزدهمین بار حضور در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می کند و پیش از ناکامی در حضور در فصل گذشته موفق شده بود از فصل 2003/04 تا فصل 2015/16 در 13 دوره متوالی حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند.

- چلسی در 3 تجربه قبلی حضورش در لیگ قهرمانان اروپا به عنوان صدرنشین از مرحله گروهی صعود کرده است و مجموعا 11 بار به عنوان تیم اول صعود کرده است. تنها باری که چلسی از مرحله گروهی صعود نکرده است به فصل 2012/13 باز می گردد که چلسی به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در گروهش سوم شد و پس از حضور در لیگ اروپا موفق به کسب قهرمانی در آن مسابقات شد.

 - قره باغ چهار بار در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفته است، که در سه تجربه قبلی از دور مسابقات حذف شده بود و در این فصل به عنوان اولین باشگاه آذربایجانی حضور در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می کند. این باشگاه باکویی پس از حذف از مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا، راهی مرحله گروهی لیگ اروپا شد و در هیچ کدام از سه دوره حضورش در این مسابقات، از مرحله گروهی صعود نکرد.

- قره باغ 11 بار در خانه حریفانش در رقابت های اروپایی به میدان رفته است، که حاصل آن فقط 2 برد و 2 مساوی بوده است و 7 بازی را به رقبا واگذار کرده است.

- آخرین بازی چلسی در استمفورد بریج در رقابت های اروپایی، به شکست 2-1 مقابل پاری سن ژرمن در مرحله یک هشتم نهایی فصل 2015/16 باز می گردد که با این نتیجه چلسی به روند هفت مسابقه بدون شکستش در رقابت های اروپایی پایان داد، که پیش از آن 5 پیروزی و 2 تساوی کسب کرده بودند.

- آنتونیو کونته به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا تجربه بازی در مقابل تیم ملی آذربایجان را در کارنامه دارد. در مسابقات مقدماتی یورو 2016، ایتالیا موفق شد در خانه با نتیجه 2-1 و در خانه حریف با نتیجه 3-1 آذربایجان را شکست دهد.

- آنتون کانیبولوتسکی و ویلیان در فصل 2012/13 در شاختار دونتسک هم تیمی بودند.

 

 

تگ ها


اخبار روز چلسی UEFA Champions League فوتبال