پیش بازی چلسی-لیورپول‌

از ساعت 20 امشب چلسی و لیورپول در دیداری از هفته سی و هفتم لیگ برتر انگلیس با قضاوت آنتونی تیلور در استمفوردبریج برابر هم صفآرایی خواهند كرد ......

از ساعت 20 امشب چلسی و لیورپول در دیداری از هفته سی ‌و ‌هفتم لیگ برتر انگلیس با قضاوت آنتونی تیلور در استمفوردبریج برابر هم صف‌آرایی خواهند كرد.
 دیداری كه اهمیت زیادی برای صعود به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا دارد. 
چلسی؛ سراب لیگ قهرمانان
دُن‌آنتونیو میماند؟ دُن‌آنتونیو میرود؟ سؤال‌هایی كه مدام در ماه‌های اخیر در رسانه‌های انگلیسی تكرار شده. شرایط چلسی به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در این فصل خوب نبود و باز هم سندروم فصل دوم در چلسی تكرار شد، اتفاقی كه پیش از این برای ژوزه مورینیو هم رخ داده بود. با این حال كونته امیدوار است اتفاق‌های خوبی در هفته‌های آخر لیگ برتر برای او و تیمش بیفتد و بتواند چلسی را فصل بعد در لیگ قهرمانان هدایت كند. 5 باخت در 7 هفته عجیب‌ترین اتفاقی بود كه برای چلسی افتاد و حالا در پی جبران فاصله هستند، فاصله‌ای كه فقط با برد برابر لیورپول و البته ناكامی تاتنهام در هفته‌های آینده جبران خواهد شد. با این حال هواداران چلسی چندان امیدی به حضور در لیگ قهرمانان فصل بعد ندارند چراكه حریف امشب در استمفوردبریج آماده است و مدت‌هاست برابر آن پیروز نشده‌اند. 
لیورپول‌؛ درجا یا صعود
سرخ‌های مرسیساید فصل به فصل با یورگن كلوپ پیشرفت میكنند و پله پله بالاتر میروند. اگرچه نتایج خوبی در هفته‌های اخیر در لیگ برتر نگرفته‌اند و جایگاه سومیشان توسط تاتنهام تهدید میشود اما راهیابی به فینال لیگ قهرمانان درجا زدن در لیگ جزیره را پوشش خواهد داد. آنها شهرآورد مرسیساید و 2 جدال برابر تیم‌های نوزدهم و بیستم جدول را نبردند تا دیدار برابر چلسی در لندن برایشان حساس‌تر شود. امشب حتی در صورتی كه به تساوی برسند هم امكان از دست دادن رده سوم وجود دارد. اگرچه سوم شدن در جدول هدف بزرگی نیست ولی همین كه تیم جذاب لیورپول این فصل نتیجه بهتری گرفته باشد هم مشخص خواهد كرد تیم راه درستی با كلوپ در پیش گرفته. فعلاً لیورپول از فصل قبل 4 امتیاز كمتر دارد و در دیدارهای آتی یك برد و یك تساوی آنها را دقیقاً به همان میزان امتیاز البته با تفاضل گل بهتر خواهد رساند.
آخرین جدال
در بازی رفت در ورزشگاه آنفیلد در حالی كه لیورپول با گل صلاح پیش بود ویلیان در دقایق پایانی برای چلسی گلزنی كرد تا بازی با تساوی یك-یك تمام شود. 
مصدومان و محرومان
داوید لوئیز و اتان آمپادو مصدومان چلسی برای این بازی هستند و لیورپول هم نمیتواند از جوئل ماتیپ، الكس اوكسلید چمبرلین، امره جان و آدام لالانا استفاده كند. 
آمار بازی
51) در تاریخ لیگ برتر چلسی و لیورپول 51 مرتبه به مصاف هم رفته‌اند كه سهم هر تیم 19 برد بوده و 13 بازی هم با نتیجه مساوی پایان یافته است.
صفر) چلسی در 6 جدال آخر لیگ برتری برابر لیورپول برد نداشته. 3 تساوی و 3 تساوی كسب كرده است. با 10 مسابقه بدون پیروزی مقابل لیورپول بدترین آمار آنها سال 1990 ثبت شد.
2) لیورپول در 2 بازی آخر خودش در استمفوردبریج موفق به شكست چلسی شده. تنها تیمی كه لیورپول 3 فصل متوالی در خانه‌اش پیروز شده بلكبرن بوده است.
12) در 12 بازی از 13 بازی اخیر چلسی و لیورپول هر 2 تیم موفق شده‌اند گل بزنند.
3) یورگن كلوپ میتواند تبدیل به اولین مربیای شود كه در 3 مسابقه اول خودش در زمین چلسی پیروز میشود.
80) لیورپول با 80 گل زده در 36 هفته دومین خط حمله خوب لیگ پس از منچسترسیتی را در اختیار دارد. 
تركیب احتمالی دو تیم
چلسی: كورتوا، آسپلیكوئتا، كیهیل، رودیگر، موزِس، فابرگاس، كانته، آلونسو، ویلیان، آزار و موراتا
لیورپول: كاریوس، آرنولد، لوورن، فان‌دایك، رابرتسون، واینالدوم، هندرسون، میلنر، صلاح، مانه و فیرمینو

تگ ها


چلسی لیگ برتر فوتبال