پیش خور جدید استقلال/ترکمنچای تازه و چالش بزرگ برای آینده

باشگاه استقلال که طی ماه‌های اخیر با مشکلات مالی زیادی مواجه بوده و ناچار به پیش‌خور کردن بخش زیادی از قرارداد مالی‌اش شده، در اقدامی عجیب اوضاع را برای سال‌های آینده بحرانی‌تر کرد....

باشگاه استقلال که طی ماه‌های اخیر با مشکلات مالی زیادی مواجه بوده و ناچار به پیش‌خور کردن بخش زیادی از قرارداد مالی‌اش شده، در اقدامی عجیب اوضاع را برای سال‌های آینده بحرانی‌تر کرد.

مدال - حسین قدوسی

باز هم پیش خور درآمدها در استقلال آن هم در  قراردادی که گفته می شود از نظر قراردادی و مالی به نفع  باشگاه نبوده و باز هم بیم از وضعیت مالی استقلال در آینده و چالش بزرگی که در انتظار مدیران سال‌های آتی خواهد بود. 
خبر به نقل از مهر این است؛ 
"باشگاه استقلال که طی ماه‌های اخیر با مشکلات مالی زیادی مواجه بوده و ناچار به پیش‌خور کردن بخش زیادی از قرارداد مالی‌اش شده، در اقدامی عجیب اوضاع را برای سال‌های آینده بحرانی‌تر کرد.
ظاهرا باشگاه استقلال با اسپانسر توافق جدیدی کرده اند. این باشگاه که در دریافت ۲۵ میلیارد ریال هم مرتکب تخلفاتی شده‌اند و این پول را به حساب یک شخص واریز کرده‌اند، برای اینکه بتواند این مبلغ را از قرارداد آینده پیش خور کند، حق بلیت فروشی باشگاه را که تا سال ۱۴۰۱ در اختیار این موسسه بوده یکسال دیگر تمدید کرده است"
بر اساس  اخبار منتشره گفته می شود این قرارداد برای صدور کارت هواداری و ده میلیارد تومانی بوده و در حالی که به تعهدات عمل نشده بلیط فروشی هم  به این شرکت داده شده آن شاید بدین خاطر که آنها حاضر به پرداخت قرارداد سال 1401در مقطع کنونی شده‌اند . برخی رسانه ها این قرارداد را ترکمن چای دانسته و بسیاری هم بر این باورند  که باشگاه در فصول آتی با چالش مالی بزرگ تری  مواجه خواهد شد هر چند که همین فصل هم بخاطر پیش خور درآمدها و جذب خارجی های جدید در تامین هزینه ها چالش هایی را در ماههای اتی شاهد خواهیم بود. 

چندی قبل  فتحی و خطیر  گفته بودند در حدود سی میلیارد تومان از درآمدها  از سوی مدیریت  قبلی  (افتخاری و توفیقی) پیش خور شده و او به همین دلیل با دردسرهایی مواجه است.