پیغام به گلرهای تیم ملی؛ مثل رحمتی باشید!

دو دوره پس از جام جهانی آفریقای جنوبی، صعود تیم ملی ایران دوباره به امارات گره خورده است....

به گزارش "ورزش سه"، آخرین باری که ایران در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی به امارات سفر کرد، به یک دهه قبل و جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی بازمی‌گردد؛ زمانی که تیم ملی با حضور مهدی رحمتی در درون دروازه شبی فوق‌العاده را برابر یاران اسماعیل مطر سپری کرد و رحمتی یک تنه مقابل حمایت میزبان ایستاد. او اگرچه یک گل خورد اما جلوتر از گلزن و گلساز تیم ملی به عنوان بهترین بازیکن تیم علی دایی معرفی شد.

تیم ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۰ علاوه بر رحمتی گلرهایی نظیر عباس محمدی، مهدی واعظی، وحید طالبلو و... را در فهرست خود داشت اما حالا سالها پس از آن روزها با تیم دروازه‌بانی متفاوت پای به امارات گذاشته است؛ دروازه‌بانانی که از اروپا به اردوی تیم دراگان اسکوچیچ اضافه شدند.

علیرضا بیرانوند که دومین فصل حضور در قاره سبز را پشت سر می‌گذارد، با پیراهن شماره یک امیدوار است تا به نخستین دروازه‌بان تاریخ فوتبال ایران شود که دو جام جهانی متوالی را تجربه می‌کند. از آن سو امیر عابدزاده و پیام نیازمند نیز آماده و سرحال پای به اردو گذاشته‌اند تا خیال دراگان اسکوچیچ از پست دروازه‌بانی راحت باشد.

با این حال وضعیت تیم ملی بسیار مشابه دوره ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۸ است. ایران برای صعود به جام جهانی آلمان ابراهیم میرزاپور را در درون دروازه داشت و چهار سال بعد مهدی رحمتی گلر ثابت و بی تغییر ایران شد و حالا مثل مسیر جام جهانی روسیه، این بیرانوند است که با آمادگی و نمایش مطمئن جایگاهش را حفظ کرده و حالا به یک رکورد جالب می‌اندیشد.

او ۴۶ بازی ملی انجام داده و حالا اگر ۳۲ بازی دیگر انجام دهد، بالاتر از عابدزاده، میرزاپور و رحمتی باسابقه ترین دروازه‌بان تاریخ تیم ملی ایران خواهد شد؛ یک رکورد جالب که شاید تا دوره بعدی جام جهانی عملی شود!

تگ ها


تیم ملی ایران علیرضا بیرانوند