پیوستن یوفا به کمپین بایکوت شبکه‌های اجتماعی

نهادهای فوتبال در سراسر جهان در موضع گیری برابر قلدری‌های آن‌لاین و کسانی که این ورزش را لکه‌دار می کنند، متحد می شوند....

به گزارش "ورزش سه"، در تصمیمی مشترک فوتبال انگلیس از تاریخ ۳۰ آوریل تا ۳ ماه مه شبکه های اجتماعی را بایکوت خواهد کرد. اتحادیه فوتبال انگلیس، لیگ برتر، EFL، سوپرلیگ زنان،  چمپیونشیپ زنان، اتحادیه بازیکنان حرفه ای فوتبال، اتحادیه سرمربیان فوتبال لیگ، هیئت مسئولان برگزاری مسابقات حرفه ای، سازمان KICK IT OUT و فدراسیون هوادارن فوتبال با یکدیگر متحد شده و تصمیم به تحریم رسانه های اجتماعی در تاریخ مذکور را گرفته اند.

این اقدام در جهت "ریشه کن کردن نفرت‌پراکنی آنلاین ضمن تأکید بر اهمیت آموزش مردم در مبارزه مداوم علیه تبعیض" صورت می گیرد و از دولت انگلیس نیز خواسته شده است تا در لایحه امنیت آنلاین قوانینی قدرتمند را در مقابله با آزار در فضای مجازی به تصویب برساند.

در فصل ۲۱-۲۰۲۰ بیش از همیشه شاهد بروز خشونت در فضای مجازی و توهین و آزار نژادپرستانه در شبکه های اجتماعی بودیم و اجماع عمومی جامعه فوتبال بر آن است که کمپانی های شبکه های اجتماعی برای وضع قوانینی که خاطیان را در زندگی واقعی دچار عواقب سورفتارشان در فضای مجازی کند، به اندازه کافی تلاش نمی کنند.

الکساندر چفرین، رییس یوفا، ضمن اعلام تصمیم خود برای پیوستن به بایکوت شبکه های اجتماعی گفت: "هم در زمین بازی و هم در شبکه های اجتماعی سورفتارهایی صورت گرفته است. این غیرقابل قبول است و باید با کمک افکار عمومی، قانونگذاری، اقدامات اجتماعی و غول های شبکه های اجتماعی متوقف شود.

اجازه رشد دادن به فرهنگ تنفر آن هم با مصونیت از مجازات، نه فقط برای فوتبال بلکه برای کل جامعه خطرناک است، بسیار خطرناک است. به همین دلیل است که ما از این ابتکار و این اقدام حمایت می کنیم. وقت آن است که فوتبال درباره این مسئله موضع بگیرد و من تحت تأثیر همبستگی بازیکنان، باشگاه ها و سهامداران قرار گرفته ام.

من از همه بازیکنان، باشگاه ها و اتحادیه های فوتبال می خواهم که هرگاه بازیکنان، مربیان، داوران یا مقامات برگزارکننده بازی قربانی توییت ها یا پیام های غیرقابل قبول شدند، رسما از این موضوع شکایت کنند. ما به اندازه کافی این ترسوها را که پشت ناشناس ماندن خود پنهان می شوند تا ایدئولوژی ها و طرز فکر نفرت انگیز خود را پخش کنند، تحمل کرده ایم."

بایکوت برنامه‌ریزی شده شبکه های اجتماعی با خاموشی حساب های توییتر، فیس بوک و اینستاگرام در طول یک هفته کامل از مسابقات مردان و زنان انجام خواهد شد.

تگ ها


یوفا