پیوس: در ماجرای بیرانوند نظر مردم مهم است

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره عدم انتخاب بیرانوند به عنوان برترین بازیکن مرد سال آسیا، گفت: زمان ما هم، این طور بود. ما بهترین بودیم، یک نفر دیگر اعلام می‌شد....

به گزارش مدال، و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس،  فرشاد پیوس گفت: به نظر من علیرضا بیرانوند می‌توانست به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شود. حتی سال قبل هم این شایستگی را داشت و چه بسا که شانس بیشتری هم داشت. من بیشتر برای سال قبل تعجب می‌کنم که او کاندید نشد و اگر کاندید بود، هیچ بهانه‌ای برای انتخاب نشدنش نبود. فقط می‌توانم بگویم مثل خیلی موارد دیگر ضربه خوردیم چون در کنفدراسیون نفوذ نداریم.

بیرانوند هم در لیگ قهرمانان عالی بود و تا فینال رفت. هم در جام جهانی عالی بود و هم در جام ملت‌ها. چه سال قبل و چه امسال کم لطفی شد. ما در هیچیک از موارد در جمع  برترین‌ها نبودیم و آدم‌های با نفوذ می‌خواهیم که حق فوتبال ایران را بگیرند.

وی در ارتباط با اینکه خود او در سال 1990 جزو کاندیداهای برترین بازیکن سال بود، ادامه داد: سال 1990 قهرمان بازی‌های آسیایی پکن شدیم. من و بعد از من مجتبی محرمی بهترین بازیکنان رقابت‌ها بودیم ولی برای آن سال گفتند؛ کیم جو سونگ بهترین بازیکن سال است. آن زمان هم مشکل این بود که در آسیا قدرت نداشتیم. البته در نهایت این مردم و دوستداران فوتبال هستند که قضاوت نهایی را انجام می‌دهند و به نظرم برای علیرضا بیرانوند هم این مساله باید مهم باشد.

پیوس درباره ارزیابی خود از شرایط تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: در شرایط سخت، نظرات متفاوتی مطرح می‌شود ولی من به این امیدوارم، مساله اصلی زمان است. شاکله تیم عوض نشده است، اگر به تیم زمان بدهیم، بچه‌ها همه همدل و متحد باشند و تمرکز خودشان را حفظ کنند شرایط تغییر می‌کند.

زیاد کردن فشار برای کم کردن این زمان ممکن است نتیجه عکس بدهد. من اعتقاد دارم تماشاگران اگر صبر و حوصله کنند، این تیم در نهایت موفق می‌شود. نباید از یاد بریم این بچه‌ها در این چند سال گذشته چه کرده‌اند. 12، 13 نفر بودند که تا فینال آسیا رفتند.

پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: این تیم کار روحی و روانی هم می‌خواهد، همه می‌توانند به این مساله فکر کنند. نباید اجازه بدهیم که بازیکن و مربی تخریب بشوند. بازیکنان هم باید به سرمربی اعتماد کنند. به نظر من محمد حسن انصاری‌فرد می‌تواند این کار را انجام بدهد. مدیری است که این توانمندی را دارد.

پیوس در پایان افزود: وقتی صحبت از اتحاد و همبستگی است، فقط به تیم مربوط نمی‌شود همه اجزای خانواده پرسپولیس باید در این مسیر باشند و به نظر من هواداران مثل همیشه مهمترین بخش کار هستند. در شرایط سخت هم به همبستگی و اتحاد بیشتری نیاز داریم.

بیشتر بخوانید:

باشگاه پرسپولیس عقد قرارداد با بازیکن 19 ساله را تکذیب کرد

تگ ها


فرشاد پیوس علیرضا بیرانوند پیشکسوت پرسپولیس مرد سال آسیا بیرانوند مرد سال آسیا پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال