پیوس: شرایط پرسپولیس نگران‌کننده است

فرشاد پیوس پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد وضعیت شاگردان گابریل کالدرون در لیگ برتر نوزدهم صحبت کرد...

به گزارش مدال، فرشاد پیوس از جمله جذاب‌ترین مهاجم‌های تاریخ باشگاه پرسپولیس است؛ از آن دست بازیکنانی که هر وقت صاحب موقعیت می‌شدند، بوی گل می‌دادند. البته در فوتبال امروز کشورمان کمتر مهاجمی حتی شبیه پیوس است، اما به همین بهانه با او گپ و گفتی داشتیم. پیوس بحث را از شرایط پرسپولیس آغاز کرد و گفت: «پرسپولیسی که در ذهن‌مان بود یک تیم سراسر تهاجمی است که از هیچ حریفی ترس ندارد و این توانایی را دارد که در هر بازی با طراحی حملات گسترده به گل برسد، اما این تیمی که می‌بینیم هنوز شکل نگرفته و انگار بازیکنان، با تفکرات گابریل کالدرون به خوبی آشنا و هماهنگ نشده‌اند. البته زمان زیادی هم وجود ندارد. همین حالا هم یک‌سوم از لیگ گذشته و پرسپولیس سه بازی را باخته و یک بار هم در خانه مساوی کرده است.»
مهاجم پیشین پرسپولیس و تیم ملی اضافه کرد: «البته اوضاع آن‌قدر‌ها هم بد نیست، اما آن‌طور که انتظار داشتیم، نیست. شرایط پرسپولیس می‌تواند در آینده باعث نگرانی شود مگر آنکه در شروع دوباره لیگ ببینیم که پرسپولیس دچار تغییر و تحول شده باشد. اگر این اتفاق رخ دهد همه ما امیدوار خواهیم شد. از سوی دیگر من هم امیدوارم پرسپولیس در بازگشت به لیگ تغییرات بیشتری را در مدل تاکتیکی و شکل بازی خود داشته باشد.»
او در خصوص وضعیت تیم در جدول رده‌بندی هم گفت: «پیروزی تیم یحیی گل‌محمدی مقابل گل‌گهر سیرجان همه معادلات را به‌هم ریخت. حالا شهرخودرو صدرنشین لیگ برتر است و یحیی هم نشان داده از هیچ موقعیت و فرصتی برای کسب امتیاز نمی‌گذرد. او کارش را خیلی خوب بلد است و به نظر من به یکی از بهترین مربیان نسل جدید فوتبال ایران تبدیل شده است. یحیی می‌تواند تأثیرات بیشتری روی لیگ بگذارد. او سپاهان را از صدر جدول پایین کشید، اما برای پرسپولیس و سایر مدعیان هم خط و نشان کشید و ثابت کرد با اینکه تیمش نسبت به سایر مدعیان، مهره‌های کمتری دارد، اما توانایی‌هایش به اندازه سایر حریفان است.
پیوس در پایان گفت: «ما فقط می‌توانیم دعا کنیم پرسپولیس قهرمان شود ولی این را هم باید مدنظر قرار داد که این تیم برای کسب قهرمانی نیاز دارد تا مشکلات داخلی و خارجی خود را از بین ببرد. پرسپولیس وقتی به موفقیت می‌رسد که از همه مشکلات خودش و حواشی که خارج از تیم وجود دارد، عبور کند.»

بیشتر خوانید:

وضعیت مبهم چند پرسپولیسی؛ جوان‌ها جدا می‌شوند؟

تگ ها


پرسپولیس گابریل کالدرون فرشاد پیوس لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال