پیوس: مدرس دانمارکی تعجب کرده بود که چرا هواداران استقلال تشویقم می‌کنند

پیشکسوت تیم پرسپولیس از مهاجم سرخ پوشان خواست که از حواشی دوری کند. به گزارش مدال به نقل از وبسایت نود ، فرشاد پیوس ......

پیشکسوت تیم پرسپولیس از مهاجم سرخ پوشان خواست که از حواشی دوری کند.

به گزارش  مدال به نقل از وبسایت نود ، فرشاد پیوس درباره وضعیت پرسپولیس، استقلال، حواشی مهدی طارمی و ... صحبت هایی را انجام داد که در زیر می خوانید:

چطور شد بیشتر طلب تان را به باشگاه سپیدرود رشت بخشیدید؟

صبح روز گذشته به رشت سفر کردم و پس از صحبت هایی که با مسئولان این باشگاه انجام دادم، به خاطر روزهای خوبی که در رشت داشتیم، بیش از ۶۰ درصد مطالباتم را بخشیدم. شاید هر کسی این کار را نمی کرد، اما نمی خواستم مردم بدبینانه به من نگاه کنند. اگر می خواستم پیگیر طلبم شوم، مردم رشت دل چرکین می شدند. پول می آید و می رود، اما نام خوب است که می ماند. این باشگاه واقعا پولی هم نداشت.

اگر از پرسپولیس طلب داشتید، این کار را می کردید؟

چرا که نه، اتفاقا چون رنگ پیراهن سپیدرود قرمز بود، این کار را کردم. بعد پرسپولیس، تیم دوم من سپیدرود است. اگر از پرسپولیس هم طلب داشتم، با جان و دل می بخشیدم. شاید به پولش نیاز پیدا می کردم، اما وقتی جایی کار می کنید، شرایط را هم در نظر می گیرید.

بسیاری از بازیکنان پیشین پرسپولیس و استقلال این روزها برای گرفتن طلب شان به AFC شکایت می کنند. شما بودید چنین اقدامی می کردید؟

اگر امروز از پرسپولیس طلب داشتم، هیچ وقت به AFC شکایت نمی کردم.

بگذریم، پرسپولیس را در دو هفته اول لیگ برتر چطور دیدید؟

این تیم نوید روزهای خوبی را می دهد، چرا که فوتبال خوبی را بازی می کنند. آنها انتقال توپ از دفاع به حمله را به خوبی انجام داده و سعی می کنند با پاس های کوتاه، رو به جلو حرکت کنند. پرسپولیس تیمی است که مثلث خوبی دارد و در میانه زمین برتری اش را حفظ می کند. هر چند در بازی با تراکتورسازی موقعیت زیادی نداشتند، اما چون بازیکنانش گلزن هستند و خط حمله خوبی داریم، از موقعیت های خود استفاده می کنند. پرسپولیس در بازی با تراکتورسازی افت داشت که فراز و نشیب آنها به خاطر هفته های ابتدایی لیگ است. پرسپولیس واقعی را می توان از هفته پنجم، ششم دید.

زوج گادوین منشا - مهدی طارمی را چطور دیدید؟

خیلی خوب بودند. با اینکه طارمی خیلی دیر به اردوی پرسپولیس در اوکراین اضافه شد، اما می توانند زوج خوبی باشند. در این میان نباید از علی علیپور هم به راحتی گذشت.

طارمی این روزها درگیر حواشی زیادی است، از صحبت هایی که علیه باشگاه می کند تا بحث طلب هایش از پرسپولیس. چه صحبتی با او دارید؟

اگر طارمی می خواهد دوباره آقای گل شود، سعی کند وارد حاشیه نشود. اگر صحبتی دارد، دوستانه با مدیرعامل باشگاهش صحبت کرده و نباید آن را رسانه ای کند. همه درون یک خانواده هستند و نباید هر حرفی را زد. کار خوبی نیست که طارمی می کند. او هرچقدر از حاشیه ها دور باشد، بهتر می تواند کار کند. طارمی نباید حرف این و آن را گوش کرده و صحبت کند.

هفته گذشته به خاطر گذراندن دوره های پیشرفته مربیگری مجبور شدید برای تماشای دیدار استقلال و استقلال خوزستان به ورزشگاه آزادی بروید. چه صحبتی دارید که به عنوان یک پرسپولیس به دیدن بازی استقلال رفتید؟

مدرس دانمارکی از ما خواسته بود که این بازی را آنالیز کنیم و به همین خاطر به ورزشگاه آزادی رفتیم. برای اولین بار بود که بازی استقلال را در ورزشگاه آزادی می دیدم. اگر به ورزشگاه نمی رفتم، محروم می شدم.

صحنه جالب، گرفتن عکس سلفی هواداران استقلال با شما بود.

بله، هواداران استقلال خیلی به من احترام گذاشتند و تشویقم کردند. مربی دانمارکی با تعجب از من پرسید که چطور تو که پرسپولیسی هستی و به استقلال گل زده ای، هواداران این تیم دوستت دارند و تشویقت می کنند؟ این مدرس از تشویق استقلالی ها تعجب کرده بود. من سال ها در پرسپولیس بازی کرده ام، اما هواداران استقلال هر جا من را دیده اند با احترام برخورد کرده اند. در عوارضی قزوین - تهران طرف گفت استقلالی هستم و پول عوارض را هم نمی گیرم.

شاید دلیل احترام هواداران استقلال به خاطر این است که کم پیش آمده برای این تیم کُری بخوانید.

درست می گویید، همیشه به استقلال و هوادارانش احترام گذاشته ام.

استقلال این فصل را چطور دیدید؟

استقلال از نظر مهره خیلی بهتر از پارسال هستند، اما هنوز به هماهنگی نرسیده اند. تیم های علیرضا منصوریان از هفته هشتم، نهم به بعد بهتر می شوند. او در نفت تهران و استقلال سال گذشته این شرایط را نشان داده بود. فشار تمرینات بدنسازی در ابتدای فصل تأثیر زیادی می گذارد و اوایل فصل خوب نیستند. دست منصوریان پُر است و اگر در ادامه خوب شوند، بهتر بازی خواهند کرد و رقیب خوبی برای پرسپولیس و دیگر تیم ها خواهند شد.

* ... و صحبت پایانی؟

کلاسی که در آن شرکت کردیم، پُر بار بود و امیدوارم تداوم داشته باشد. فکر می کنم بالاترین مدرک مربیگری در این کلاس ها داده می شود.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال