پیوس: مسلمان مرکززمین پرسپولیس را فعال می‌کند

فرشاد پیوس، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در گفتوگو با ایسنا، درباره شکست دوشنبه شب این تیم مقابل الجزیره امارات، اظهار کرد: مشکل پرسپولیس دست کم گرفتن حریف بود ......

فرشاد پیوس، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شکست دوشنبه شب این تیم مقابل الجزیره امارات، اظهار کرد: مشکل پرسپولیس دست کم گرفتن حریف بود. به‌ هر حال الجزیره پنج بازی آخرش را باخته بود و باعث شد شاگردان برانکو این تیم را دست کم بگیرند.
او ادامه‌ داد: روز بد پرسپولیس بود و بازیکنان انگیزه کافی نداشتند. خیلی راحت به الجزیره باختیم و اشتباه‌های فردی مشکل‌ساز بود. نتوانستیم دفاع منطقی انجام دهیم. فاصله خط دفاع و هافبک ما خیلی زیاد بود و بازیکنان الجزیره به راحتی پشت کامیابی‌نیا توپ‌گیری می‌کردند. گل دوم حریف نیز از همین طریق به ثمر رسید.
پیوس ‌اضافه کرد: بازیکنان سنگین بودند و انگار به پای‌شان وزنه بسته بودند. آب و هوا و شرجی بودن امارات نیز در بازی بد آن‌ها تاثیرگذار بود. در کل باید گفت‌ که بازیکنان در حد نام پرسپولیس ظاهر نشدند.
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره جای خالی سید جلال، تصریح کرد: پرسپولیس نیاز به دفاع وسط دارد. انصاری دفاع چپ است و مدافع وسط تخصصی نیست. برانکو باید فکری به حال این پست کند، زیرا همیشه پیش می‌آید که به خاطر محرومیت و مصدومیت مهره‌های تاثیرگذاری مانند سید جلال در تیم نباشند. دفاع وسط پست مهمی است، زیرا بازی‌سازی از آن جا آغاز می‌شود.
وی درباره ترکیب پرسپولیس و افت این تیم، گفت‌: برانکو باید درباره تغییراتش تجدید نظر کند و روشش را تغییر دهد. دست او برای سایر مربیان رو شده است. بازیکنانی مانند رسن می‌توانند فیکس باشند، زیرا هم ذهن خلاقی دارند و هم از تکنیک خوبی بهره‌مند هستند. البته این شکست‌ها چیزی از ارزش‌های برانکو کم نمی‌کند اما پرسپولیس نیاز به تغییراتی برای بازگشتن به دوران اوج خود دارد.
فرشاد پیوس درباره بازی نکردن محسن مسلمان نیز، گفت‌: مسلمان بازیکن خوبی است. من اگر جای برانکو بودم، حتما از او استفاده می‌کردم، زیرا او می‌تواند حداقل یک نیمه به تیم کمک کند. او مانند ژاوی و اینیستا عمل می‌کند و مرکز زمین پرسپولیس را فعال می‌کند. البته باشگاه و بازیکنان باید پیرو خط مربی باشند ولی با توجه به محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل‌ و انتقالات تابستانی ما به بازیکنانی مانند صادق محرمی و محسن مسلمان نیاز داریم.

تگ ها


پرسپولیس AFC Champions League فوتبال