پیوس: پرسپولیس برنده دربی می‌شود

سرمربی تیم فوتبال چوکای تالش با انتقاد از فضای به وجود آمده در خصوص چوکا گفت که یکسری‌ها دنبال فوتبال ناپاک هستند و به ما اتهام می‌زنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وی افزود: اگر چوکا به لیگ یک صعود کرده است، کار یک نفر نبوده و همه زحمت کشیدند. همدلی کادر فنی، سرپرستی باشگاه و مدیران قبلی و جدید که جا دارد از آنها تشکر کنم، عوامل موفقیت ما بودند. ما جایی کار کردیم که همه توقع داشتند تیم پس از ۲۰ سال به سطح بالاتر برود. واقعا سختی کشیدیم. یک سال در تالش بودم و با بازیکنان بومی و غیربومی و با کمترین هزینه توانستیم تیم را بالا بیاوریم اما باید یک نکته را بگویم، حق تالش بیشتر از اینها است.

سرمربی تیم فوتبال چوکای تالش با بیان اینکه نباید چوکا را به حال خود رها کرد، گفت: امروز که تیم چوکا بالا آمده است، باید با برنامه دو، سه ساله این تیم را حفظ کرد تا به لیگ برتر صعود کند. استادیوم پوریای ولی تالش استاندارد نیست و VIP ندارد. جایگاهی برای خبرنگاران تدارک دیده نشده است. زمین ورزشگاه ۹۲ متر است و استاندارد نیست. اگر بخواهند زمین را بزرگ کنند به خانه‌های مردم کشیده می‌شود. با این شرایط باید سال آینده ۳۴ هفته میهمان باشیم. اگر می‌خواهند کاری برای چوکا انجام دهند، از لحاظ سخت افزاری باید رسیدگی کنند.

پیوس خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد ۳۴ هفته میهمان باشیم، هواداران تالشی چطور می‌توانند به تیم‌شان کمک کنند؟ چوکا در نبود هوادارانش ضرر می‌کند. هواداران چوکا یک تیم هستند و اگر نباشند، کار سخت می‌شود. نباید کاری کنیم شادی‌ها موقتی و زودگذر باشند. باید این تیم را با توجه به پتانسیلی که دارد، به لیگ برتر بیاوریم. اینکه فقط وعده بدهند و بروند، کاری نمی‌توان انجام داد. باید از نماینده قبلی تالش یعنی آقای شکری تشکر کنم که شب عید به تیم کمک کرد. در حال حاضر آقای یاری نماینده تالش است که به تیم کمک می‌کند. از اسپانسر تیم یعنی تقوی‌فر نیز باید تشکر کنم که خیلی کمک کرد. در حال حاضر هم ریاضی‌مند کنار تیم است که کاربلد است و می‌خواهد کار کند.

وی در واکنش به حرف و حدیث‌های ایجاد شده از سوی برخی‌ها در خصوص گل دوم چوکا به شهرداری بندرعباس گفت: اینها افرادی هستند که می‌خواهند فشار بیاورند تا چوکا را زیر سؤال ببرند. این حرف‌ها دیگر چیست؟ دنبال کار فنی خودتان باشید. شهرداری بندرعباس با جان و دل مقابل ما بازی کرد و حتی گل زد. خودشان پاک نیستند و به دیگران اتهام می‌زنند. از بازی نکردن تیم‌های مقابل ۹ امتیاز گرفتند. تیم گچساران مقابل ما ایستاد و بازی را برد، چرا آن موقع چیزی نگفتند؟ ما دنبال این کارها نیستیم و اتفاقا شما دنبال فوتبال ناپاک هستید. چوکا جوانمردانه در همه بازی‌ها به میدان رفت.

سرمربی تیم فوتبال چوکای تالش در خصوص اینکه رکوردار بالا آوردن تیم‌های مختلف به لیگ دسته اول است، گفت: تیم شهید قندی یزد، خونه به خونه بابل، سپیدرود و امروز چوکا تیم‌هایی بودند که بالا آوردیم. دوست دارم جایی باشم که تماشاگر باشد. وقتی تماشاگر باشد، نیروی ما دو برابر می‌شود. از زندگی در تالش عشق کردم و به نوعی قلبم را برای آنها دادم. برخی‌ها گفتند پیوس زمستان تالش را نمی‌‌بیند و می‌رود، اما نه تنها زمستان، بلکه بهار و تابستان را هم دیدم.

پیوس در ادامه گفت‌وگوی خود با تسنیم درباره شکایت ۶ میلیون یورویی ویلموتس، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال تصریح کرد: جمع کردن این موضوع سخت است اما باید با او توافق کنند تا رقم درخواستی‌اش را پایین بیاورد. او کاری نکرده و حالا پول بچه‌های این مملکت باید به جیب او برود. یک اشتباهی صورت گرفته و بهتر است نبی (دبیرکل فدراسیون فوتبال) وسط بیاید و دوستانه با او صحبت کنند.

وی در مورد نتیجه دربی نیمه‌نهایی جام حذفی فوتبال گفت: شرایط جام حذفی با لیگ فرق می‌کند و هر تیمی از موقعیت‌هایش استفاده کند، برنده می‌شود. بازیکنان باتجربه درد این بازی می‌خورند، بازیکنانی که مرد روزهای سخت باشند. یحیی گل‌محمدی تیمش را در هفته پایانی لیگ آماده‌تر کرد و استقلال هم نتایج خوبی گرفت و دومی خودش را تثبیت کرد. بازی خوبی را پیش‌بینی می‌کنم و نظرم این است که پرسپولیس می‌تواند برنده دربی باشد.

بیشتر بخوانید:

شارژ هشت میلیاردی پرسپولیس پیش از دربی

نوراللهی امروز برای دربی تست می‌دهد

 

 

تگ ها


فرشاد پیوس فوتبال ایران پرسپولیس استقلال پرسپولیس-استقلال جام حذفی فوتبال