پیوس: کارمان تمام نشده؛ باید لیگ برتری شویم

تیم چوکا تالش با قهرمانی در گروه ب لیگ ۲ به لیگ یک صعود کرد. این سومین تیمی بود که با هدایت فرشاد پیوس از لیگ ۲ به لیگ یک آمده است.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، به همین بهانه دقایقی با فرشاد آقای گل صحبت کردیم؛ مربی ای که گفت فصل آینده هم در این تیم گیلانی می ماند و هدفش لیگ برتری کردن چوکا است. 

*در بازی آخر در رشت به میدان رفتید!

خب زمین ما از نظر اندازه استاندار نیست و باید بزرگ تر شود. فاقد جایگاه ویِژه و خبرنگاران است و باید مجهز به نور شود. در این باره صحبت های لازم شده و قرار است تا شروع بازی های فصل جدید لیگ یک این امکانات مهیا شود. شک ندارم هم مدیران تیم و هم مدیران شهرستان و استان این موضوع را درک می کنند و  اشتیاق مردم خوب تالش به چوکا را دیده اند. آنها با اقداماتی جدی که در این زمینه را انجام می دهند در جهت شادی مردم گام برمی دارند و این یک توفیق بزرگ است. من این فصل به وضوح و در لیگ یک دیدم خوشه طلایی چه تیم خوبی است و چقدر خوب بازی می کرد؛ اما حیف که در هفته های ابتدایی به دلیل آماده نبودن استادیوم شهید چمران ساوه مجبور شد در استادیوم یادگار امام قم بازی کند. اگر فقط یکی از این بازی ها در ساوه برگزار می شد و خوشه طلایی در حضور تماشاگر سه امتیاز می گرفت الان به جای آلومینیوم اراک در لیگ برتر بود. تیمی که در هفته های پایانی صدرنشین را در خانه شکست داد. این یک مثال واضح است. امیدوارم شرایط برای ما به گونه ای رقم نخورد که مجبور شویم در خارج از تالش بازی کنیم. 

*در چوکا می مانید؛ و اگر ماندنی هستید استراتژی اتان برای فصل بعد چیست؟ 

بله؛ دوست دارم در چوکا بمانم و در نهایت این تیم را لیگ برتری کنم. شهر تالش و مردمانش را دوست دارم. در شروع کار برخی گفتند فرشاد پیوس زمستان این شهر را نمی بیند اما من دو تابستان را در تالش دیدم. صحبتی با مدیر عامل باشگاه داشتم و به توافقات اولیه دست پیدا کردیم و امیدوارم شرایط در روزهای آتی هم خوب پیش رود. هدف ما از حضور در فصل آتی بازی ها کسب تجربه و دست یابی به یک جایگاه شایسته است. اما در فصل سوم حضور در چوکا همه هم و غم من هدایت این تیم به لیگ برتر است. توامان امکانات زیر ساختی باید مهیا شود تا در صورت موفقیت تیم و صعود به لیگ برتر با محرومیت از میزبانی روبرو نشود. ما با توجه به امکاناتی که اکنون در اختیار داریم در میزبانی از تیم های دسته اولی هم با محدودیت مواجه می شویم و باید به سرعت زمین را به استانداردهای لازم و مد نظر سازمان لیگ نزدیک کنیم. نباید این سخت گیری آزرده خاطرمان کند چون این به نفع چوکا و فوتبال تالش است و هر اقدامی در استادیوم انجام شود در تالش می ماند و مردم تالش از آن بهره می برند.  

*پاسی ها مدعی شده اند گل دوم تیم شما به شهرداری بندرعباس حرف و حدیث داشته و هیات فوتبال همدان هم در نامه ای به کمیته اخلاق خواستار بررسی این گل شده است!

متاسفانه در فوتبال ایران وقتی تیم ها از صعود باز می مانند برای توجیه ناکامی هر حرفی را می زنند. دیدید که در لیگ یک هم این اتفاق رخ داد. این نه فقط توهین به ما بلکه توهین به تیم حریف است. شهرداری بندرعباس به ما گل زد و شادی کرد. آنها با شرافت فوتبال کردند؛ در جریان بازی من سیستم بازی تیم را به ۲-۵-۳ تغییر دادم و در دقایقی حتی با ۴ مهاجم بازی کردیم و هدف ما این بود با ارسال از کناره ها به گل برسیم که این اتفاق هم رخ داد. من برای مربیان همه تیم ها احترام خاصی قایل هستم و به همه احترام می گذارم. به نظرم این گونه اظهار نظر کردن بی انصافی و بی عدالتی است و قرار نیست اگر تیمی قهرمان نشد بخواهد این ناکامی را توجیه کند. هر چند به نظر من قهرمان نشدن ناکامی نیست؛ فوتبال ادامه دارد. پاس هنوز شانس صعود به لیگ یک را از دست نداده و می تواند با موفقیت در مرحله پلی آف به لیگ یک صعود کند. مربیان جوان بهتر است به جای ایراد چنین حرف هایی روی مسایل فنی متمرکز شوند. تیم ما نزدیک به ۲۱ هفته در صدر جدول بود و در دیگر هفته ها هم در رتبه دوم جدول قرار داشت. ما هم در فاز تهاجمی و هم در فاز دفاعی در هر دو گروه یکی از بهترین ها هستیم؛ یعنی همه این موفقیت ها اتفاقی و یا با رفتارهای نادرست صورت گرفته است؟ مگر می شود؟ اینطوری که باید همه تیم ها را زیر سوال برد. این نشانه گرفتن سلامت تیم های دیگر است و من هیچ گاه به خودم اجازه نمی دهم چنین رفتاری داشته باشم. همه تلاشم این بوده که تیمم از نظر فنی این قدر قوی باشد که در زمین نتیجه بگیرد. 

*و حرف آخر


از همه دوستانی که در کادر مدیریتی گذشته به ما کمک کردند و آقای ریاضی مند مدیر عامل جدید باشگاه تشکر می کنم. هم چنین از همه اعضای تیم در هر جایگاهی که خالصانه برای موفقیت تیم تلاش کردند. اگر تلاش آنها نبود من به تنهایی نمی توانستم کاری انجام دهم. مدیران شهری و استانی به خصوص نماینده محترم شهر در مجلس شورای اسلامی کمک حال ما بوده، هستند و شک ندارم خواهند بود. باید از تماشاگران خوب شهر تالش تشکر می کنم و امیدوارم همه دست به دست هم ابتدا استادیومی درخورشان درست کنیم و بعد صعود به لیگ برتر را جشن بگیریم. فوتبال یک بازی گروهی است و تا همدل و در کنار هم نباشیم قادر به انجام کارهای بزرگ نخواهیم بود.

تگ ها


چوکا تالش فرشاد پیوس دسته یک