پیوس: کالدرون با همان سیستم برانکو بازی کند

فرشاد پیوس پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و سرمربی فعلی چوکای تالش در مورد هدایت تیم گیلانی و شرایط سرخپوشان پایتخت صحبت کرد...

به گزارش مدال، فرشاد پیوس با به ثمر رساندن ۱۵۳ گل در تاریخ باشگاه پرسپولیس بیشترین تعداد گل‌زده را به ثبت رسانده است. رکوردی که بعید می‌دانیم به این زودی‌ها شکسته شود و علی علیپور هم به تازگی در مصاحبه‌ای عنوان کرد حالا حالا نمی‌تواند به فرشاد پیوس برسد. به همین بهانه و البته شرایط این روز‌های تیم پرسپولیس سراغ فرشاد پیوس رفتیم. 
* آقافرشاد تبریک می‌گوییم. سرمربی چوکای تالش شدید.
بله، از شما ممنونم. من خاطرات خوبی از کار در استان گیلان دارم و موفق شدم همراه سپیدرود از لیگ دسته دوم تا لیگ برتر صعود کنم. امیدوارم در فصل جدید هم بتوانیم با حمایت هواداران چوکا در تالش و سراسرگیلان موفق ظاهر شده و صعود کنیم. 
* اخبار بازی‌های تدارکاتی پرسپولیس را دنبال می‌کنید؟
بله، بازی‌های تدارکاتی برای شناخت بیشتر تیم‌ها توسط مربیان است و ممکن است در این میان شکست هم بخورید. 
* بی‌تعارف شکست‌های مشابه ۲ بر صفر مقابل سایپا و فولاد خوزستان نگران‌کننده نیست؟
بی‌تعارف برای ما پرسپولیسی‌ها کمی نگران‌کننده است، اما باید به سرمربی جدید فرصت بدهیم. من معتقدم گابریل کالدرون برای جانشینی برانکو کار بسیار سختی پیش روی دارد. او جانشین کسی شده که ۳ سال توانسته است با پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شود و این تیم را به فینال آسیا برساند. بنابراین کار کالدرون دشوار است. 
* مهم‌ترین نقطه ضعف پرسپولیس از نظر کالدرون خط حمله این تیم است. سرمربی آرژانتینی دنبال مهاجم خارجی است. در این رابطه صحبتی ندارید؟
اول بگویم خیلی خوب شد علی علیپور در پرسپولیس ماند. کارنامه علیپور مشخص است و می‌تواند بار گلزنی خط حمله پرسپولیس را به دوش بکشد. درکنار او باید یک مهاجم با کیفیت بخرند. 
* ولی پیدا کردن مهاجم خارجی با کیفیت خیلی سخت است.
ببینید خیلی رک و روراست بگویم. مهاجم خارجی باید یک سرو گردن بالاتر از بازیکن ایرانی باشد. اگر قرار است یکی مثل ماریو بودیمیر بخرند که در نیم‌فصل فقط یک گل بزند، نخرند بهتر است!
* چه توصیه‌ای به گابریل کالدرون دارید؟
کالدرون خودش مربی حرفه‌ای است، اما پیشنهاد من به عنوان یک هوادار پرسپولیس این است که خیلی روش بازی تیم را تغییر ندهد و با همان سیستم برانکو بازی کند.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت ستاره شهرخودرو پس از مصدومیت

تگ ها


پرسپولیس فرشاد پیوس چوکای‌ـــ‌تالش گابریل کالدرون علی علیپور لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر نوزدهم پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال