پیچیده ترین معادله صعود پیش‌روی پرسپولیس!

برد مقابل الشارجه پرسپولیس را به مرحله بعد می‌برد مگر این که یک اتفاق عجیب رخ دهد.&#۱۶۰;...

به گزارش ورزش سه، سرخپوشان پایتخت باخت تلخی را در مقابل الدحیل قطر تجربه کردند و نتوانستند به صدرنشینی خود ادامه دهند. حالا الدحیل با ۹ امتیاز در صدر است و پرسپولیس با ۷ امتیاز این تیم را تعقیب می‌کند، البته یک بازی دیگر هم از ساعتی بعد بین الشارجه - التعاون برگزار خواهد شد.

* صعود پرسپولیس با شکست الشارجه


التعاون تیم شش امتیازی گروه و الشارجه تیم چهار امتیازی گروه هستند و امشب به مصاف هم خواهند رفت. تیم عربستانی در صورت پیروزی ۹ امتیازی می‌شود و به صدر جدول صعود می‌کند چرا که بازی رفت را از الدحیل برده است. نتیجه تساوی این تیم را ۷ امتیازی می‌کند و پایین تر از پرسپولیس نگه می‌دارد اما پیروزی شارجه با صعود این تیم به رتبه دوم همراه خواهد بود چرا که آن ها تفاضل گل بهتری نسبت به پرسپولیس دارند.

پرسپولیس حالا شانس کمی برای سرگروهی دارد. آن ها باید منتظر برد/مساوی الشارجه در بازی امشب و برد التعاون در بازی با الدحیل (هفته آخر) باشند و خود تیم اماراتی را شکست دهند تا سرگروه شوند. اما برای صعود یک برد مقابل الشارجه کافی است مگر این که حالتی مبهم و عجیب به وجود بیاید. 

* معادلات عجیب با برد - مساوی التعاون


اگر التعاون در مقابل الشارجه پیروز شود و مقابل الدحیل به تساوی برسد، ۱۰ امتیازی خواهد شد و الدحیل ۱۰ امتیازی را هم در کنار خود خواهد دید. پرسپولیس هم با پیروزی مقابل شارجه با آن ها هم امتیاز می‌شود تا یک معادله عجیب تشکیل شود.

کار زمانی عجیب تر خواهد شد که بدانید الدحیل با برد رفت و برگشت مقابل پرسپولیس خود را محق صدرنشینی خواهد دانست، پرسپولیس با پیروزی رفت و برگشت برابر التعاون چنین ادعایی خواهد داشت و التعاون با برد در مقابل الدحیل مدعی صعود خواهد شد!

بنابراین اگرچه شاید از نگاه هواداران این سه تیم، هر کدام از آن ها شایسته صعود باشند اما نمی‌توان دو تیم را بر دیگری ارجح دانست. پس احتمالا کار به تفاضل گل خواهد کشید؛ جایی که پرسپولیس تفاضل دستکم ۰ را خواهد داشت، الدحیل نیز با همین وضعیت کار را تمام خواهد کرد اما التعاون دستکم تفاضل +۲ را پیش روی خود خواهد دید.

در این صورت التعاون که رفت و برگشت به پرسپولیس باخته، سرگروه می‌شود و پرسپولیس و الدحیل (احتمالا) کارشان به گل زده می‌کشد که وضعیت الدحیل بهتر است. بنابراین پرسپولیس برای این که خیالش از صعود راحت شود، به یک برد با اختلاف بیش از یک گل نیاز خواهد داشت؛ البته به شرطی که بازی امشب مساوی شود.

* حذف در کمین تیم غیربرنده!


شکست الشارجه که مقابل پرسپولیس دو بار کامبک زد و همچنین چهار بار دروازه الدحیل را گشود، عملا کار آسانی نیست. بنابراین یک احتمال، تساوی یا شکست مقابل الشارجه بود.

در صورت باخت به شارجه، سرخ ها قطعا حذف خواهند شد اما تساوی ممکن است منجر به صعود یا حذف شود. اگر التعاون یک برد از دو بازی آینده کسب کند، تساوی پرسپولیس با حذف آن ها همراه نمی‌شود. همچنین اگر الشارجه امشب برنده باشد، تساوی صفر صفر یا یک بر یک، حکم به صعود قرمزها می‌دهد.

تگ ها


پرسپولیس تهران