پیکان، بااخلاق ترین تیم لیگ برتر بیستم فوتبال

پیکان تهران تیم اخلاق لیگ برتر بیستم فوتبال لقب گرفت....

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های لیگ برتر بیستم فوتبال ایران چند روز قبل با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید. یکی از موضوعاتی که در طول رقابت های لیگ برتر مشهود بود، پرخاشگری های موجود در بین مسابقات بود. از این رو نسبت به سال های گذشته شاهد استفاده شدن کارت های زرد و قرمز پرتعداد توسط داوران بودیم.


در طول رقابت های لیگ برتر اما پیکان تهران کمترین کارت قرمز و زرد را در بین همه تیم ها دریافت کرد. خودروسازان که در لیگ گذشته نتایج بسیار خوبی کسب کردند و در نهایت با ۴۰ امتیاز لیگ را با رتبه هفتم به پایان رساندند تیم اخلاق مسابقات هم لقب گرفتند.


پیکانی ها در طول مسابقات ۳۹ کارت زرد و تنها ۲ کارت قرمز از داوران دریافت کردند که از این نظر کمترین دریافتی کارت را در بین همه تیم ها داشته اند و به نوعی تیم اخلاق لیگ برتر محسوب می شوند.


ذوب آهن اصفهان با دریافت ۵ کارت قرمز خشن ترین تیم از این نظر محسوب می شود. همچنین در بخش دریافت کارت زرد تیم تراکتور تبریز با ۵۹ کارت زرد بیشترین آمار دریافت کارت را از داوران به ثبت رسانده است.


البته در بحث دریافت کارت قرمز تراکتور، فولاد، نفت مسجدسلیمان و استقلال هرکدام یک کارت قرمز در طول فصل گرفتند و از پیکان شرایط بهتری دارند اما در کارت های قرمز آمار این تیم ها بسیار بالاتر از خودروسازان محسوب می شود و به همین خاطر در جدول کلی دریافت کارت زرد و قرمز شاگردان مهدی تارتار در لیگ بیستم کمترین درصد خشونت را به ثبت رسانده اند.

تگ ها


پیکان تهران