پیکان ۱ - قشقایی ۰؛ ضیافت پنالتی‌ها در طول نود دقیقه

پیکان تهران توانست در ورزشگاه دستگردی به سختی قشقایی شیراز را از پیش رو بردارد و به جمع شانزده تیم نهایی صعود کند....

به گزارش "ورزش سه"، پیکان در شرایطی مقابل قشقایی لیگ یکی کار سختی داشت که مجتبی حسینی سرمربی خودروسازان در کنفرانس خبری پیش از بازی نیز گفته بود که تیم‌های دسته‌های پایین‌تر با انگیزه فوق العاده‌ای در جام حذفی شرکت می‌کنند و باید از بازی مقابل قشقایی ترسید.

این مسابقه بسیار سخت و درگیرانه برای دو تیم دنبال شد و پیکان در نیمه نخست فرصت بسیار مناسبی داشت که از شیرازی‌ها پیش بیفتد. پیکانی‌ها در دقیقه ۲۳ صاحب موقعیت مناسبی برای گلزنی از روی نقطه پنالتی شدند که این فرصت را مهدی محبی از دست داد. بازیکن پیکان در مصافی تک به تک با گلر قشقایی و در شرایطی که فرصت گلزنی از روی نقطه پنالتی را داشت، با مهار مناسب وی مواجه شد تا دو تیم با تساوی کار را دنبال کنند و قشقایی بازنده به رختکن نرود.

تلاش دو تیم برای گل‌زنی در نیمه دوم نیز حدود سی دقیقه ثمری نداشت تا اینکه پیکان بار دیگر صاحب ضربه پنالتی داشت. این بار غلامرضا ثابت ایمانی که خووش پنالتی را گرفته بود پشت این ضربه حساس ایستاد و توپ را به سمت راست دروازه‌بان زد و در شرایطی که گلر قشقایی بازهم جهت توپ را تشخیص داده بود چند سانتی‌متر کم آورد تا گل برای پیکان به ثمر برسد.

در ادامه نیز تلاش بیش از پانزده دقیقه‌ای قشقایی برای به تساوی کشاندن بازی ثمری نداشت تا این تیم شیرازی خیلی زود از جام حذفی خداحافظی کند. مجتبی حسینی با توجه به دو بازی سخت و پرفشار مقابل استقلال و پرسپولیس و همچنین پیشرو بودن بازی با سپاهان از بازیکنانی که کمتر در لیگ به میدان رفته بودند استفاده کرد و پیروزی ارزشمندی را در طول نود دقیقه به دست آورد.

تگ ها


دسته یک قشقایی شیراز پیکان تهران