پیکان 0 – 4 استقلال/ آتش‌بازی شاگردان شفر در شهر قدس

تیم‌های پیکان و استقلال امروز در هفته شانزدهم به مصاف هم رفته‌اند....

تیم‌های پیکان و استقلال امروز در هفته شانزدهم به مصاف هم رفته‌اند.

شناسه بازی:
ساعت: 15:45/ پنج‌شنبه 18 بهمن/ ورزشگاه شهدای شهر قدس

تیم داوری:
داور وسط: وحید کاظمی/ کمک داوران: رضا سخندان و محمد عطایی/ داوران پشت دروازه: حسین زیاری و محمدحسین ترابیان/ داور ذخیره: حسن انتظاری/ ناظر داوری: علی خسروی

کارت زرد:
مگنو باتیستا (6)، فراز امامعلی (57) از پیکان
امید نورافکن (21)، محمد دانشگر (82)، فرشید باقری (90) از استقلال

کارت قرمز:

ترکیب پیکان:
وحید شیخ ویسی، سجاد مشکل پور، حجت حق وردی، علی حمودی، آرمان قاسمی، امیرحسین کریمی، مگنو باتیستا (76 – محمد قاضی)، ابوالفضل ابراهیمی (46 – سامان نریمان جهان)، فراز امامعلی، مهدی مومنی (67 – مارکو ووکسویچ) و عیسی آل کثیر

ترکیب استقلال:
مهدی رحمتی، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، محمد دانشگر، امید نورافکن (56 – میلاد زکی‌پور)، روزبه چشمی، فرشید باقری، داریوش شجاعیان (71 – گادوین منشا)، وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و مرتضی تبریزی (82 – اسماعیل گونکالوس)

شرح گل‌ها:
دقیقه 15، پیکان 0 – استقلال 1: ارسال بلند محمد دانشگر در فضای پشت مدافعان پیکان به تبریزی رسید و این بازیکن بدون تعلل اقدام به شوتزنی کرد که این ضربه درون دروازه شیخ‌ویسی قرار گرفت.
دقیقه 59، پیکان 0 – استقلال 2: روی پاس در عمق فرشید اسماعیلی، میلاد زکی‌پور در محوطه جریمه پیکان صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه پای چپ وی برای دومین بار دروازه پیکان را باز کرد.
دقیقه 83، پیکان 0 – استقلال 3: با پاس منشا و روی یک ضدحمله، ایسما صاحب توپ شد و به محوطه جریمه پیکان رسید و اقدام به شوتزنی کرد که ضربه وی با برخورد به حجت حق‌وردی درون دروازه پیکان جای گرفت.
دقیقه 90+1، پیکان 0 – استقلال 4: غفوری در پشت محوطه جریمه پیکان صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد که این ضربه تبدیل به گل چهارم آبی‌ها شد.

نمای بازی:
استقلال کار را بهتر از حریف خود آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی بازی موفق شد روی تعلل مدافعین پیکان و استفاده از فضای پشت سر مدافعین این تیم به گل برس. آبی‌ها پس از گل بازی را کنترل کردند و در چند صحنه نیز خطراتی روی دروازه این تیم ایجاد کردند. پیکان که به نظر می‌رسید برای کسب تساوی به زمین آمده بود پس از دریافت گل نظم تیمی خود را از دست داد و عملا برنامه‌ای برای نزدیک‌ شدن به دروازه استقلال نداشت. استقلال در نیمه دوم نیز به مانند نیمه نخست حرفه‌ای عمل کرد و روی یک ضدحمله موفق شد اختلاف را به دو برساند در ادامه نیز گونکالوس به محض ورود به زمین گلزنی کرد و وریا غفوری نیز تیر خلاص پیکانی‌ها را زد تا بازی با برتری 4 گله استقلال به پایان برسد.  با این پیروزی، استقلال به امتیاز 28 رسید تا با یک امتیاز اختلاف نسبت به تراکتورسازی در رده پنجم جدول قرار بگیرد. این شکست هفتمین شکست متوالی پیکان در لیگ برتر بود و حضور حسین فرکی در کادر فنی این تیم نیز تاثیری در نتیجه‌گیری خودروسازان در لیگ برتر نگذاشت.
  
دقایق حساس:
دقیقه 28: ارسال فنی شجاعیان به محوطه جریمه استقلال به اسماعیلی رسید که ضربه سر این بازیکن را شیخ‌ویسی مهار کرد.
دقیقه 36: ضربه از راه دور فرشید اسماعیلی توسط شیخ‌ویسی مهار شد.
دقیقه 46+1: مهدی مومنی که از سمت راست دفاعی استقلال وارد محوطه جریمه شده بود در شرایطی نا متعادل توپ را به عیسی آل‌کثیر رساند که این بازیکن نتوانست دروازه بدون دروازه‌بان استقلال را باز کند و ضربه وی را محمد دانشگر برگشت داد.
دقیقه 50: ضربه سامان نریمان جهان از پشت محوطه جریمه توسط رحمتی مهار شد.
دقیقه 78: شوت از راه دور محمد قاضی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 90+3: شوت از راه دور باقری با واکنش شیخ‌ویسی برگشت داده شد.

حواشی بازی:
* فرهاد مجیدی که به صورت رسمی برای اولین بار روی نیمکت آبی‌پوشان به عنوان مربی می‌نشیند با استقبال تماشاگران روبه‌رو شد و مورد تشویق قرار گرفت که وی هم به ابراز احساسات آنها پاسخ داد. 
* آیاندا پاتوسی بازیکنی که مجوز بازی در استقلال را دریافت نکرده امروز در کنار کولی در میانه زمین مشغول تماشای گرم کردن بازیکنان شد.
* گادوین منشا مهاجم جدید استقلال که در نیم‌فصل اول در پرسپولیس بازی می‌کرد توسط تماشاگران آبی‌پوش مورد تشویق قرار گرفت و وی هم به ابراز احساسات آنها پاسخ داد. هواداران استقلال بعد از تشویق منشا برای پرسپولیسی‌ها کری می‌خواندند.
* حدود 200 نفر از تماشاگران پیکان در گوشه‌ای از استادیوم مستقر شده و از شاگردان فرکی حمایت می‌کنند.
* ایسما بازیکن جدید تیم فوتبال استقلال نیز که امروز روی نیمکت نشسته است توسط هواداران این تیم مورد تشویق قرار گرفت.
* هنگامی که هواداران استقلال شفر را تشویق کردند او ترک عادت نکرد و با شال آبی رنگ و همیشگی خود به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.